Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

Загрузка...

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ / сторінка 14

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,59 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
..4 рази більшу тривкість. Швидкість загальної корозії нових труб не перевищує 0,5 мм/рік;
4) характеристики стійкості до СКРН і ВІР знаходяться на рівні імпортних труб. Найбільш важкі екологічні наслідки мають місце при руйнуванні по нижній твірній труби через СКРН, розроблені технології виготовлення нових марок трубних сталей дозволяють цілком запобігти цьому виду руйнування.
Статистика свідчить, що у вітчизняній практиці нафтовидобутку посилюється агресивність нафтопромислових середовищ, збільшується ступінь їхнього зараження СВБ. У світовій практиці відсутні розробки і, відповідно, труби, що мали б високу надійність у зазначених середовищах. Закордонні фірми виробляють або холодостійкі труби, або труби з високою тривкістю до СКРН. До того ж ці труби відносяться до розряду дорогих. Тому розроблені з участю автора корозійностійкі матеріали для труб нового покоління не мають аналогів у світовій практиці будівництва нафтопроводів.
Таким чином, позитивні результати дослідно-промислових випробувань труб з нових і удосконалених (за хімічним складом) сталевих штрипсів дозволили рекомендувати їх для впровадження на нафтогазових об'єктах ВАТ “Нижневартовскнефтегаз” та інших нафтових компаній. Багаторічний досвід експлуатації цих труб малого і середнього діаметрів (114...420 мм), які характеризуються високими корозійними властивостями, холодо- і тріщіностійкістю, показали велику надійність і повну відсутність поривів, спричинених корозією.
Отримані результати досліджень з розробки нових марок трубних сталей, а також аналіз технології виплавлення сталей і технічного стану устаткування для виробництва і термообробки труб на основних заводах-виготовлювачах трубної продукції сприяли розробці рекомендацій з удосконалення корозійнотривких трубних сталей, впровадження яких у виробництво істотно підвищило корозійні і холодостійкі характеристики трубного прокату.
Необхідна надійність, достатня міцність і тріщиностійкість монтажних стиків, а, отже, трубопроводу в цілому, залежать від якості кореневих швів. При цьому дуже важливим є формування зворотного валика, тобто посилення шва, особливо при зварюванні в стельовому положенні, оскільки у випадку провисання кореневого шва необхідне його підварювання зсередини труби. Окрім того, при спорудженні та ремонті трубопроводів доцільно використовувати для перших двох шарів шва більш “м’які” електроди з основним покриттям, ніж для шарів, що заповнюють обробку. Застосування таких електродів дозволяє одержувати корінь шва, менш схильний до крихких руйнувань і утворення тріщин.
Виявлені закономірності зміни і взаємозв’язку технологічних характеристик електродів з хімічним складом покриття і газошлаковою системою ванни дали змогу оптимізувати склад і підвищити їхню якість. Це гарантує одержання тріщиностійких з’єднань нафтопроводів в трасових умовах.
Дослідження показали, що для формування зворотного валика при зварюванні труб у різних просторових положеннях, зокрема в стельовому, необхідне виконання двох умов: створення потужного газового потоку, що забезпечує подрібнювання крапель і їхнє перенесення у зварювальну ванну; одержання шлаку, який добре змочує краї стику і підтягує до нього рідкий метал, що є особливо важливим при зварюванні в стельовому положенні.
Експериментально встановлено, що необхідного сполучення зазначених властивостей електроди досягають при визначеному співвідношенні компонентів покриття, кількість яких знаходиться у певній залежності від фториду кальцію. Його кількість може змінюватися в межах від 6 до 8 % по масі. При цьому вміст мармуру складає 5,5... 6,0 частин CaF2, рутилу 0,9...1,0 і польового шпату 1,25...1,35 частини CaF2.
Зазначеним межам відповідає конкретний склад (табл.1) пропонованого покриття (розроблено разом з докт. техн. наук В.Д. Макаренком (Тюменський державний нафтогазовий університет) і канд. техн. наук В.М. Горпенюком (ІЕЗ ім. Е.О. Патона НАН України)).
Таблиця 1
Склад покриття розробленого електрода АНО-ТМ, % мас.
Назва компонентів
Мармур | Плавиковий шпат | Польовий шпат | Слюда синтетична | FeSi
(ФС-15гс) | FeMn | Ni порошок | Fe порошок | Рутиловий концентрат
40 | 7 | 9 | 5 | 18 | 5 | 5 | 4 | 7
Примітка: Na/K або K/Na рідке скло додається в об’ємі 23.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок