Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

Загрузка...

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ / сторінка 16

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,59 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
..9 тис. руб.). Другою складовою прибутку є збільшення службового ресурсу відповідальних конструкцій, що значно скоротило кількість і обсяги ремонтно-відбудовчих робіт на трасі у суворих кліматичних і природно-геологічних умовах. Так, ресурс експлуатації нафтопроводів, виконаних електродами УОНИ-13/55, складає в середньому 4...5 років, а електродами АНО-ТМ – понад 10 років.
ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ
На підставі теоретичних і експериментальних досліджень винайдено нове рішення науково-технічної проблеми забезпечення надійності і збільшення ресурсу промислових нафтопроводів, яке полягає у розробці науково-прикладних основ боротьби з корозійними процесами в умовах низьких температур, удосконалених математичних моделей перебігу досліджуваних механізмів корозійного руйнування металу труб, нових марок трубних сталей і електродів для їхнього зварювання. При цьому отримані такі основні результати:
1. Вивчені природа і механізм вуглекислотної корозії трубних сталей нафтового призначення в широкому інтервалі зміни температур (30…250 oC), тисків (0…1,5 МПа) і концентрацій О2, СО2 і Н2S, що дозволило по-новому оцінити вплив цих компонентів на її кінетику і вперше сформулювати науково обґрунтовані принципи підвищення корозійної стійкості трубних сталей, експлуатованих в агресивних середовищах.
Запропоновано перспективний напрямок зниження корозійної активності середовища, що транспортується, який полягає у вилученні іонів кальцію з розчину за допомогою спеціальних хімічних реагентів (бутилцелюзольву і етилацетату).
2. Вперше встановлено, що висока стійкість проти загальної і пітиногової корозії, сульфідного корозійного руйнування під напруженням низьколегованих сталей і зварних з’єднань досягається економним модифікуванням мікродомішками. Останні сприяють глибоким структурно-фазовим перетворенням, які гальмують процеси корозійних пошкоджень. Науково обґрунтовано оптимальний вміст модифікаторів для:
· низьколегованої сталі (%): церій 0,01...0,03; ітрій 0,01...0,025; барій 0,007...0,015; кальцій 0,001...0,0025; цирконій 0,02...0,04;
· зварного шва (%): церій 0,01...0,02; ітрій 0,015...0,022; барій 0,0014...0,0025; кальцій 0,0012...0,002; цирконій 0,031...0,044.
Запропоновані математичні моделі чисельного прогнозування величин основних показників корозійних процесів зварних з’єднань і основного металу, експлуатованих в агресивних Н2S- і СО2-вмістних середовищах під напруженням, які можуть використовуватися для інженерних розрахунків і прогнозних оцінок експлуатаційного ресурсу зварних металоконструкцій нафтогазових об’єктів.
3. Розроблена математична модель опору нафтогазопроводів утворенню тріщин, спричинених статичною водневою втомою, в основу якої покладений механізм водневого окрихчування металу, що контактує з сірководневмісним середовищем. Зазначена модель враховує особливості будови сталі і вміст в ній розчиненого водню, що дозволяє прогнозувати надійність і працездатність споруджуваних конструкцій, які експлуатуватимуться в агресивних середовища нафтогазових родовищ.
4. Вперше розроблені науково обґрунтовані практичні рекомендації з підвищення технологічної міцності промислових трубопроводів, що полягають у виборі оптимального технологічного варіанту зварювання з використанням термокінетичних діаграм зварюваних сталей, на які нанесені криві охолодження з вказівкою забезпечуваної при цьому твердості. Такий підхід гарантує отримання потрібних механічних і службових властивостей зварних з’єднань без утворення холодних тріщин у широкому інтервалі температур (до –60 0С).
5. На базі комплексних механічних, корозійних і металографічних досліджень встановлені оптимальні концентрації домішок-модифікаторів, при введенні яких у низьколеговану сталь і зварний шов збільшуються характеристики в’язкості руйнування і показники крихкої міцності і тріщиностійкості металу.
Вперше виявлена контролююча роль неметалевих включень (оксидів і оксисульфідів) глобулярної форми в процесі крихкого руйнування холодостійкої сталі, економнолегованої Ni, Mo, V, РЗЕ, ЛЗЕ і Zr.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок