Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

Загрузка...

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ / сторінка 3

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,59 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Мета і задачі дослідження. Метою даної дисертації є розробка науково-прикладних основ підвищення експлуатаційної надійності промислових трубопроводів для суворих кліматичних умов. Вона досягається вирішенням важливих науково-практичних задач:
1. Дослідження природи і механізму вуглекислотної корозії трубних сталей в умовах експлуатації в агресивних середовищах.
2. Дослідження причин і встановлення механізму локальної корозії зварних нафтопроводів з розробкою математичних моделей корозійних процесів для прогнозних оцінок ресурсу промислових трубопроводів.
3. Виявлення ступеня впливу водню на механізм сульфідного корозійного розтріскування під напруженням (СКРН), а також індукованого ним розшарування (ВІР) металу труб з розробкою електрохімічних і математичних моделей механізмів вказаних видів руйнування.
4. Розробка науково обґрунтованих практичних рекомендацій з підвищення корозійної тріщиностійкості трубних сталей та їхніх зварних з'єднань, а також технологічної міцності промислових трубопроводів.
5. Дослідження і розробка рекомендацій з оптимізації хімічного складу трубних сталей, вмісту в них водню і способів реалізації, що забезпечують високу тріщиностійкість холодостійких сталей у широкому інтервалі зміни температур (+40...-60 0С.).
6. Розробка нових марок сталей для виготовлення промислових труб, проведення випробувань їхніх холодостійких і корозійних властивостей, а також організація дослідно-промислової перевірки і впровадження на промислах.
7. Розробка нової марки електродів для зварювання кореневих швів монтажних стиків, проведення випробувань їхніх зварювально-технологічних характеристик і властивостей металу шва.
Об’єкт дослідження. Промислові трубопроводи; удосконалені низьковуглецева сталь 20А і низьколегована сталь 08ХМЧА з високими антикорозійними властивостями, холодо- і тріщиностійкістю при експлуатації в корозійно-активних середовищах; розроблений електрод марки АНО-ТМ.
Предмет дослідження. Механізм локальної (пітингової і канавкової) корозії; концепція ступеня впливу водню на СКРН і розшарування металу труб; математична модель опору металу нафтогазопроводів утворенню тріщин, спричинених статичною (циклічною) водневою втомою; закономірності впливу домішок-модифікаторів РЗЕ, ЛЗЕ на корозійну тривкість, міцнісні та опору крихкому руйнуванню характеристики і тріщиностійкість низьколегованих трубних сталей та їхніх зварних з’єднань.
Методи досліджень. Дослідження проводилися за допомогою чисельних методів з використанням загальновідомих і оригінальних методик експериментальних досліджень. Під час досліджень і металографічного аналізу структури і геометрії дефектів використовувалося сучасне спеціальне обладнання із застосуванням відповідних комп’ютерних технологій.
Фазовий рентгеноструктурний аналіз продуктів корозії проводився в Сокб випромінюванні. Фазовий склад визначався методом порівняння значень міжплощинних відстаней з табличними аналогічними значеннями елементів і з’єднань. Кількісне співвідношення між фазами визначалося порівнянням інтегральних інтенсивностей їхніх дифракційних ліній.
Якісний мікрорентгеноспектральний аналіз проводився за довжинами хвиль рентгенівського випромінювання з допомогою Si-Li детектора “Link”.
Загальна корозія металів визначалася методом малоциклової вольтамперометрії, локальна – згідно із спеціально розробленими методиками НДФХІ (м. Москва); кількісна оцінка корозійної стійкості – потенціодинамічним методом кольорових індикаторів.
Швидкість корозії встановлювалася прямим методом (профілографуванням) і експрес-методом (вимірюванням поляризаційного опору і потенціалу корозії).
Випробування на сульфідне розтріскування проводилося згідно з методикою стандарту NACE TM-01-77.
При розробці математичних моделей розрахунку і чисельного прогнозування корозійної тривкості і в’язкого руйнування використовувалися методи кореляційного, дисперсійного і регресійного аналізу.
Вміст водню в сталевих зразках визначався методом вакуум-плавки на хроматографічній установці VH-6 фірми “Гереус” (Німеччина).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ТРУБОПРОВОДІВ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок