Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРЕДИТНІ ВІДНОСИНИ ЯК ФАКТОР ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ ТА РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

КРЕДИТНІ ВІДНОСИНИ ЯК ФАКТОР ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ ТА РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
КРЕДИТНІ ВІДНОСИНИ ЯК ФАКТОР ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ ТА РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В. Н. КАРАЗІНА
ХОМЕНКО Володимир Олександрович
УДК 336.77:330.322
КРЕДИТНІ ВІДНОСИНИ ЯК ФАКТОР ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ ТА РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 - економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В. Н. Каразіна.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Галуза Станіслав Григорович, Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор Глущенко Віктор Володимирович, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансів і кредиту ;
– кандидат економічних наук, Ткачова Лариса Андріївна, акціонерний поштово-пенсійний банк “Аваль” (м.Київ), консультант управління організаційної та кадрової роботи.
Провідна організація – Донецький національний університет ім. В. Стуса Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться 14.12.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 310077, м.Харків, пл.Свободи,4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитися в центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, м.Харків, пл.Свободи,4.
Автореферат розісланий 12.11.2001р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Соболєв В. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Одним із найвизначніших проявів економічної кризи в Україні є деградація виробничо-технічної бази виробництва. Помітно збільшилося спрацювання основних фондів діючих підприємств, зменшилась або припинилась заміна застарілого та відпрацьованого устаткування новою прогресивною технікою майже повністю. Вичерпався вплив науково-технічного прогресу на виробництво як фактор підвищення його ефективності.
Одна з безпосередніх причин скорочення обсягу виробництва і зниження його технічного рівня полягає в катастрофічному звуженні інвестиційної сфери, зменшенні обсягів капітальних вкладень, виснаженні фінансових джерел відтворення основних фондів – амортизаційного фонду, прибутку підприємств, бюджетних асигнувань. З початку дев'яностих років значно послабішала інвестиційна функція й довгострокового кредиту, частка якого в загальній масі виданих кредитів суттєво зменшилася. Практично в зародковому стані перебувають інвестиційні форми товарного кредиту – лізинг та вексельний обіг.
Водночас вітчизняний досвід останніх 5-6 років підтверджує, що застосування як найважливішого (якщо не єдиного) засобу стабілізації економіки лише всемірного зменшення грошової емісії, навіть ціною невиплати нарахованої зарплати, тобто спроби виходу з економічної кризи лише за допомогою заходів у сфері грошового обігу без розв'язання проблем виробництва, безперспективні та згубні для економіки. Тому пошук можливостей та шляхів розширення масштабів довгострокового банківського та товарного кредитування як фактора активізації інвестиційної діяльності та розширення виробництва – одна з найбільш актуальних проблем сучасної економіки України.
Окремі аспекти інвестиційної функції кредиту знайшли відбиття в економічній науці та спеціальній літературі. Проте багато які проблеми розвитку кредитних відносин на етапі переходу до ринкової економіки не вирішені навіть у теоретичному плані. Так, не розглянуті специфіка прояву кредиту як елемента системи виробничих відносин і системи господарського управління. Чекають на своє осмислення методологічні основи та зміст державної кредитної політики, зокрема її особливості в умовах економічної кризи та інфляції, а також можливості розширення інвестиційного кредитування та підвищення його ефективності на мікрорівні та на регіональному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КРЕДИТНІ ВІДНОСИНИ ЯК ФАКТОР ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ ТА РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок