Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на прикладі АПК Тернопільської області)

ФОРМУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на прикладі АПК Тернопільської області)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на прикладі АПК Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
САЄНКО Михайло Григорович
УДК 331.3/5
ФОРМУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
(на прикладі АПК Тернопільської області)
Спеціальність 08.07.02. – Економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки, організації і планування в АПК Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Олійник Василь Михайлович,
Тернопільська обласна рада, голова;
Тернопільська академія народного господарства, професор
кафедри бухгалтерського обліку і аудиту в сільському
господарстві
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік Української академії аграрних наук
Гайдуцький Павло Іванович,
Адміністрація Президента України, заступник Глави;
 
кандидат економічних наук, доцент
Брич Василь Ярославович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, докторант
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет, Міністерство
АПК України, кафедра економіки АПК, м. Львів.
Захист відбудеться 26.04.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 в Тернопільській академії народного господарства за адресою: 282004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 1300.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці тернопільської академії народного господарства за адресою: 282004, Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий 23.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01
кандидат економічних наук, доцент Задорожний З.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В дисертаційній роботі досліджуються умови і процес відтворення трудового потенціалу в аграрному секторі АПК в перехідному періоді до ринку. Трансформація виробничих відносин вимагає адекватних змін трудового потенціалу. Організаційно-економічні форми цих змін теоретично і, тим більше, практично як слід не відпрацьовані.
Незважаючи на те, що трудовий потенціал аграрної сфери є складовою продуктивних сил, важливим фактором сільськогосподарського виробництва, ядром соціальної сфери села, досі відсутня державна програма і концепція його розвитку в умовах ринкових відносин. За час реформ комплексні, системні дослідження в цьому напрямку не проводились: більшість наукових праць висвітлюють лише окремі аспекти – трудоресурсні, демографічні, політекономічні, становлення ринку праці тощо. До того ж, з початком реформ зменшилась загальна чисельність публікацій, особливо монографій, звузилось коло вчених, які в даний час вивчають проблеми трудового потенціалу аграрної сфери. Залишаються різними методологічні підходи до вивчення і далеко не однозначне тлумачення основних понять. Теоретичні акценти в цілому зміщені на інші чинники економічного зростання, на інші аспекти реформ, при загальній неувазі до проблем трудового потенціалу. Незважаючи на це, значний інтерес становлять праці О.Бугуцького, В.Буланова, В.Врублевського, Н.Гвоздьової, М.Голдіна, І.Гладкого, М.Долішнього, В.Дієсперова, Т.Заріхти, Н.Івашкіної, Є.Касімовського, О.Котляра, В.Костакова, Л.Колєшні, Г.Купалової, Р,Колосової, Я.Кронрада, В.Корнієнка, Л.Костіна, С.Кузьміна, В.Лишиленка, Є.Лібанової, І.Лукінова, А.Мельник, І.Назімова, В.Онікієнка, О.Панкратова, С.Пирожкова, Б.Попова, А.Ревенка, І.Сергеєвої, С.Трубича, Н.Шляпіна, А.Юзефовича, І.Яремчука та інших. На жаль більшість публікацій названих авторів по згаданій проблемі належить до дореформеного періоду.
Таким чином, внаслідок економічної кризи, затягування реформ в сільському господарстві, недостатнього наукового обґрунтування розвитку аграрного трудового потенціалу в умовах ринку, загальної неуваги до нього в суспільстві, адаптаційні процеси в цій сфері відбуваються стихійно, ціленаправленим формуванням згаданого потенціалу відповідно до вимог реформ ніхто не займається, його якість невпинно погіршується, він суттєво деформується, залишається несприйнятливим до аграрних перетворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ (на прикладі АПК Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок