Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕКТРОСКОПІЯ І ФОТОМЕТРІЯ КОМЕТ: АКТИВНІСТЬ, ФІЗИЧНІ УМОВИ В АТМОСФЕРАХ І ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ ЯДЕР

СПЕКТРОСКОПІЯ І ФОТОМЕТРІЯ КОМЕТ: АКТИВНІСТЬ, ФІЗИЧНІ УМОВИ В АТМОСФЕРАХ І ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ ЯДЕР

Назва:
СПЕКТРОСКОПІЯ І ФОТОМЕТРІЯ КОМЕТ: АКТИВНІСТЬ, ФІЗИЧНІ УМОВИ В АТМОСФЕРАХ І ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ ЯДЕР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
Чубко Лариса Сергіївна
УДК 523.61, 523.64
СПЕКТРОСКОПІЯ І ФОТОМЕТРІЯ КОМЕТ:
АКТИВНІСТЬ, ФІЗИЧНІ УМОВИ В АТМОСФЕРАХ
І ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ ЯДЕР
01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДЛ “Астрономічна обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Чурюмов Клим Іванович
Науково-дослідна лабораторія “Астрономічна обсерваторія”
кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач відділу малих тіл Сонячної системи.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Кисельов Микола Миколайович
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м.Київ;
завідувач відділу експериментальної астрофізики;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Таращук Віра Петрівна
НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія” МОН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться “29 лютого 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.04 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Дворянська, 2, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “ 28 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук О.А. Базєй
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення комет необхідне для нашого розуміння природи, структури та еволюції як комет, так і Сонячної системи взагалі. Оскільки вважається, що комети складаються із реліктової речовини протопланетної хмари, із якої утворилась Сонячна система, а їх леткі складові зберігаються завдяки існуванню при низьких температурах. І наразі комети є найдоступнішими зразками первинної речовини, з якої сформувалась Сонячна система. Поява кожної нової комети являє завжди рідкісну можливість її дослідити. Завдяки тому, що в кометах відбуваються активні і нестаціонарні процеси, блиск комети, її зовнішній вигляд швидко змінюються, тому кожне спостереження комети є неповторним і унікальним.
Тому починаючи з 1985 р. і до теперішнього часу до ядер комет посилають (а також заплановані подібні польоти і в майбутньому) космічні апарати з метою вивчення фізичних та хімічних властивостей кометної речовини. Це досить дорогі кометні місії – “АЙС”, “ВЕГА 1”, “ВЕГА 2”, “Джотто”, “Піонер”, “Комета”, “Діп Спейс 1”, “Контур”, “Стардаст”, “Діп Імпект” і “Розетта”.
Крім того, комети є природним індикатором фізичних умов у міжпланетному просторі, що дає можливість вивчати міжпланетне середовище на високих геліографічних широтах та дуже близьких до Сонця і далеких від нього геліоцентричних відстанях, недосяжних поки що для штучних космічних зондів. Все це показує важливість і актуальність кометних досліджень.
В зв’язку з проблемою кометно-астероїдної небезпеки для Землі вивчення характеристик комет є також важливою задачею. Це пов’язано з тим, що природа кометних ядер ще маловідома, особливо точне знання хімічного складу крижаних ядер і фізичних властивостей (в основному, міцності на стиснення), в залежності від яких кометні ядра можуть мати, на відміну від астероїдів таких же самих розмірів, непередбачено більший вихід енергії вибуху при зіткненні із планетою.
Рішення кометних проблем має важливе значення для рішення низки астрофізичних задач, таких, наприклад, як походження речовини міжзоряного середовища, хімічний склад якої схожий на хімічний склад кометних ядер і атмосфер, а також спостереження потужного мазерного випромінювання в лініях молекул Н2О в деяких навколозоряних оболонках, що може свідчити про присутність в таких оболонках крижаних ядер комет, з яких складається і навколосонячна хмара Епіка-Оорта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СПЕКТРОСКОПІЯ І ФОТОМЕТРІЯ КОМЕТ: АКТИВНІСТЬ, ФІЗИЧНІ УМОВИ В АТМОСФЕРАХ І ПОВЕРХНЕВОМУ ШАРІ ЯДЕР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок