Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЬО-СВІТОГЛЯДНІ ТРАДИЦІЇ У ТВОРЧОСТІ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ 80-90-х РОКІВ ХХ СТ.

ХУДОЖНЬО-СВІТОГЛЯДНІ ТРАДИЦІЇ У ТВОРЧОСТІ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ 80-90-х РОКІВ ХХ СТ.

Назва:
ХУДОЖНЬО-СВІТОГЛЯДНІ ТРАДИЦІЇ У ТВОРЧОСТІ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ 80-90-х РОКІВ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,82 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СЕВЕРИНОВА Марина Юріївна
УДК 78.03 (477) + 008 (477)
ХУДОЖНЬО-СВІТОГЛЯДНІ ТРАДИЦІЇ У ТВОРЧОСТІ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ
80-90-х РОКІВ ХХ СТ.
17.00.01 – теорія і історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата мистецтвознавства
Київ - 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ОЛЕКСЮК Ольга Миколаївна,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
завідувач кафедри теорії музики та
музичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
КИЯНОВСЬКА Любов Олександрівна,
Львівська державна музична академія
ім. М.В. Лисенка,
завідувач кафедри історії музики;
кандидат філософських наук, доцент
ГУМЕНЮК Тетяна Костянтинівна,
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
кафедра теорії і історії культури.
Провідна установа: Одеська державна консерваторія ім. А.В. Нежданової,
кафедра історії музики та музичної етнографії.
Захист відбудеться 17.12.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці
Київського національного університету культури і мистецтв (01133,
м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 13.11.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процеси відновлення і перебудови суспільства в Україні у 80-90-х роках ХХ сторіччя дозволили зняти політичні й ідеологічні заборони на певні напрямки в мистецтві. Змістовною домінантою мистецтва стало переосмислення старих і пошук нових суспільних ідеалів й інших базисних життєвих цінностей. Зміна концептуальних орієнтирів і парадигм дозволила вийти на рівень комплексних, інтегративних, суміжних досліджень, що передбачають залучення різноманітних дисциплін, зокрема: філософія, естетика, культурологія, психологія мистецтва, психологія художньої творчості, музикознавство. У перехідний період, до якого належать останні роки ХХ сторіччя, актуалізується необхідність звернутися до класичних, засадничих питань теорії та історії культури.
На зламі тисячоліть, коли відбувається зіткнення “старих” і “нових” світоглядних підходів, особливості історико-культурного розвитку пов'язані з переглядом ролі спадкоємності, наслідування у творчості. У цей час посилюється інтерес до місця та ролі традицій у художньому світогляді, як до явища опорного та конструктивного.
В українському музикознавстві завжди приділялась належна увага питанням дослідження художньо-світоглядної сфери і традицій як у творчості окремого композитора, так і в житті народу, нації, суспільства в усі історико-культурні епохи. Помічено, що зміна традицій у художньому світогляді відбувається в межах дуже короткого часу, коли оновлюється і дійсність, і духовний світ художника. У творчих “лабораторіях” сучасних композиторів України здійснюються експерименти в галузі стилю, жанру, музичної мови, формоутворення, звуку і, насамперед, у галузі смислоутворення в еволюційно-синергетичному потоці саморозвитку культури. Однак перед митцями, композиторами постають завдання не тільки відновлення, але і збереження культурних надбань, накопичених упродовж історії.
Особливої значущості обрана тема набуває саме у вітчизняній науці, що обумовлено, насамперед, першочерговою потребою відродження національних засад у художньо-світоглядних традиціях, а також існуючою проблемою повернення здобутків трагічно обірваного українського музичного авангарду. Адже відомо, що для художньо-культурного мислення ХХ століття європейський авангард вже став класикою.
Отже, тема дослідження концентрує в собі найважливіші історико-культурні та художньо-естетичні питання, вирішення яких пов'язане не лише із сучасністю, але й, до певної міри, спрямоване в майбутнє.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХУДОЖНЬО-СВІТОГЛЯДНІ ТРАДИЦІЇ У ТВОРЧОСТІ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ 80-90-х РОКІВ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок