Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування механізмів державного регулювання інвестиційними процесами комерційних банків

Формування механізмів державного регулювання інвестиційними процесами комерційних банків

Назва:
Формування механізмів державного регулювання інвестиційними процесами комерційних банків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
УДК 336.71:03.20
ГАЙДАЙ Тетяна Євгенівна

Формування механізмів державного регулювання інвестиційними процесами комерційних банків
 
Спеціальність: 08.00.03 -
економіка і управління національним господарством
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ).
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Вісящев Володимир Андрійович,
Донецький економіко-гуманітарний інститут
Міністерства освіти і науки України, завідуючий
кафедрою "Економіка підприємства"
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Сігайов Андрій Олександрович,
Національний технічний університет України
(КПІ), професор кафедри економіки і підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Жданов Володимир Ігоревич,
Київський національний економічний
університет ім. В. Гетьмана,
доцент кафедри макроекономіки
та державного управління доктор економічних наук,
 
Захист відбудеться 25 жовтня 2007 р. о 16 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 26.801.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук НДЕІ за адресою: 01103, м. Київ-103 бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці НДЕІ за адресою: 01103, м. Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, перший поверх.
Автореферат розісланий _______ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук О.Ю. Рудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для досягнення стабільного розвитку української економіки об’єктивно потрібне динамічне нарощування інвестицій у її реальний сектор. Інвестиції необхідні підприємствам і організаціям для переозброєння виробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Особливої значимості ці процеси набувають на макроекономічному рівні, де держава повинна регулювати створення в країні сприятливого інвестиційного клімату.
Перехід до інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки потребує глибокого переосмислення сутності інвестиційної діяльності, визначення раціональних джерел її фінансування, принципової зміни галузевої структури інвестицій. Історичний досвід доводить, що, незважаючи на важливість іноземних інвестицій в Україні в умовах перехідної економіки, пріоритетною має бути власна інвестиційно-інноваційна політика, реалізація якої базувалася б передусім на внутрішніх джерелах інвестування, зокрема шляхом ефективного спри-яння діяльності банківської системи.
Необхідність активізації участі банків в інвестиційному процесі випливає з взаємозалежності успішного розвитку банківської системи й економіки в цілому. З одного боку, комерційні банки зацікавлені в стабільному економічному середовищі, що є необхідною умовою їхньої діяльності, а з іншого — стабільність економічного розвитку багато в чому залежить від ступеня надійності банківської системи, її ефективного функціонування. Разом з тим, оскільки інтереси окремого банку як комерційного утворення орієнтовані на одержання максимального прибутку при допустимому рівні ризику, участь кредитних установ в інвестуванні економіки відбувається лише за наявності сприятливих умов.
Дослідженням проблем залучення банків до інвестиційних процесів, форм та методів їх участі в них займалися такі вітчизняні вчені, як І.Бланк, Б.Губський, К.Зуллас, Б.Луців, А.Мо-роз, С.Науменкова, А.Пересада, М.Савлук та інші. Вивченню передумов і тенденцій розвитку фінансування бан-ками корпорацій присвятили свої праці також багато зарубіжних учених-економістів. Серед них — М.Бірман, В.Бочаров, Р.Брейлі, Ю.Біргхем, Дж.Ван Хорн, С.Майєрс, Ф.Модільяні, М.Міллер, С.Росс, У.Шарп. Адаптація їхніх досліджень до умов і специфіки ук-раїнської економіки становить знач-ний науковий і практичний інтерес.
Однак, незважаючи на численні пуб-лікації та значні досягнення у теорії і практиці інвестування, є низка невирішених питань, які залишаються пос-тійним предметом наукових дискусій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування механізмів державного регулювання інвестиційними процесами комерційних банків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок