Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та розвиток ринку місцевих запозичень в Україні

Становлення та розвиток ринку місцевих запозичень в Україні

Назва:
Становлення та розвиток ринку місцевих запозичень в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
при МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ПАДАЛКА ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 336.76:352
Становлення та розвиток ринку місцевих запозичень в Україні
08.04.01. – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України
Кравченко Василь Іванович, Міжнародний інститут фінансів, президент Інституту
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Ковальчук Трохим Тихонович, Інститут законодавства Верховної Ради України, перший заступник директора;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник, доцент
Буковинський Станіслав Альбінович, Національний банк України, керівник апарату Ради Національного банку України.
Провідна установа:
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, відділ фінансового та бюджетного прогнозування.
Захист відбудеться “___” ___________2006 р. о___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розіслано “___” ____________ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, Павлюк К.В.
кандидат економічних наук, доцент


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення ринку місцевих запозичень в Україні є однією з найбільш важливих проблем розвитку місцевого самоврядування, що потребують невідкладного розв’язання. Україна відстає не тільки від розвинених країн, але й від країн Центральної та Східної Європи у питаннях розвитку цього ринку. Нерозвиненість ринку муніципальних запозичень стримує розвиток міської інфраструктури, обмежує інвестиційну діяльність органів місцевого самоврядування, їх можливості надавати якісні послуги членам міських громад.
Сучасні українські міста зіткнулися з комплексом соціально-економічних проблем. Їх розв’язання неможливе без стабільних місцевих бюджетів, без збалансованості функцій місцевої влади і обсягів фінансових ресурсів, які знаходяться у її розпорядженні. Майже усі міста України нині потерпають від нестачі фінансових ресурсів.
Європейська Хартія місцевого самоврядування, яку ратифікувала Україна, передбачає надання органам місцевого самоврядування права доступу на ринки позичкового капіталу. Реалізація цього фундаментального принципу Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування значно зменшити гостроту проблеми нестачі фінансових ресурсів. Більше того, саме завдяки виходу на ринки позичкового капіталу, міста отримали можливість швидко розвиватись, подолати найбільш болючі проблеми. В Україні реалізація цього положення стримується.
Проблема муніципальних запозичень в силу історичних обставин недалекого минулого в Україні не мала актуальності. Не було і практики таких запозичень. Вони були припинені після 1917 року. Та і самі місцеві бюджети у радянську епоху місцевими були лише за назвою і входили до складу Державного бюджету колишнього СРСР.
Сьогодні слід розпочати, подібно до багатьох міст розвинених країн, активно використовувати місцеві запозичення для забезпечення розвитку територій, активізації інвестиційної діяльності в Україні. У зв’язку з великою гостротою проблем міст та інших населених пунктів, хронічною нестачею бюджетних коштів, потребами реалізації місцевих інвестиційних програм проблема розвитку ринку муніципальних запозичень в Україні набула великого теоретичного і практичного значення. Основні аспекти цієї проблеми в Україні поки що вважаються недослідженими. Це обумовило актуальність обраної теми дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Становлення та розвиток ринку місцевих запозичень в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок