Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВТОРИННОЇ ЕМІСІЇ КЛАСТЕРІВ ІЗ КОНДЕНСОВАНИХ СЕРЕДОВИЩ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВТОРИННОЇ ЕМІСІЇ КЛАСТЕРІВ ІЗ КОНДЕНСОВАНИХ СЕРЕДОВИЩ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

Назва:
ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВТОРИННОЇ ЕМІСІЇ КЛАСТЕРІВ ІЗ КОНДЕНСОВАНИХ СЕРЕДОВИЩ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,92 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національна Академія наук України
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна
КОСЕВИЧ Марина Вадимівна
УДК: 539.193.3:621.384.8
ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВТОРИННОЇ ЕМІСІЇ КЛАСТЕРІВ
ІЗ КОНДЕНСОВАНИХ СЕРЕДОВИЩ
ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
01.04.14 - Теплофізика та молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України, м. Харків
Офіційні опоненти:
- доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН
України Черепін Валентин Тихонович, Інститут металофізики НАН
України, головний науковий співробітник (м. Київ);
- доктор фізико-математичних наук, професор Пугачов Анатолій
Тарасович, Національний технічний університет “Харківський
Політехнічний інститут”, завідувач кафедрою (м. Харків);
 
- доктор фізико-математичних наук Савченко Олена Володимирівна,
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН
України, провідний науковий співробітник (м. Харків).
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра молекулярної фізики
Захист відбудеться “_10_” жовтня 2001 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою:
61103, м. Харків, пр. Леніна, 47, актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розісланий “_29__” __08_______ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук Сиркін Є.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження механізмів утворення та фізичних властивостей кластерів як асоціатів молекул у газовій фазі, зв’язаних слабкими невалентними взаємодіями, представляє як фундаментальний, так і практичний інтерес. Фундаментальні знання про кластери необхідні для поглиблення молекулярно-фізичних уявлень про будову речовини, а практичний інтерес до кластерів є зумовленим їх роллю у атмосферних процесах та використанням кластерного підходу до моделювання елементарних актів невалентних взаємодій біологічно-активних сполук у молекулярній біофізиці.
Кластери атомів, молекул, іонів можуть утворюватися у самих різних процесах та умовах: при асоціації мономерів у газовій фазі, при електророзпиленні рідин та при бомбардуванні конденсованої речовини високоенергетичними частинками. У той час як стосовно перших двох типів процесів є сформовані уявлення, механізми переходу речовини із конденсованого стану до газової фази під високоенергетичним впливом у вигляді не тільки окремих молекул, але й кластерів, лишаються не до кінця дослідженими. Така ситуація пов’язана, у першу чергу, із недостатньою кількістю отриманих на даний час експериментальних даних, а також із неоднозначністю у інтерпретації результатів. Оскільки фізичні кластери є короткоживучими об’єктами і можуть існувати лише у певних умовах, пристрої для їх отримання та реєстрації повинні бути поєднані у одній експериментальній установці, що реалізується у рамках вторинно-емісійної мас-спектрометрії. Для дослідження вторинної емісії кластерів із твердих зразків таких традиційних об’єктів вивчення міжмолекулярних взаємодій як вода, спирти, легколетючі органічні сполуки, зразки повинні знаходитися при низьких температурах. Техніка низькотемпературної мас-спектрометрії була реалізована у вигляді унікальних установок лише в кількох закордонних лабораторіях, а отримана інформація щодо розпилення кластерів зводилася до констатації їх складу та розподілу. Систематичні дослідження залежності характеру розподілу кластерів від температури конденсованого зразка, його структури та складу не проводилися. Відсутність необхідних даних позначалася при розробці моделей механізмів вторинної емісії кластерів і не дозволяла зробити вибір між двома можливими механізмами - прямого розпилення кластерів як частинок твердого тіла та збірки кластерів у щільній газовій фазі, щи виникає у зоні впливу бомбардуючої частинки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ ВТОРИННОЇ ЕМІСІЇ КЛАСТЕРІВ ІЗ КОНДЕНСОВАНИХ СЕРЕДОВИЩ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок