Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АД’ЄКТИВНИЙ АТРИБУТ У ПОЕТИЧНОМУ МОВЛЕННІ (на матеріалі поетичних творів О.С.Пушкіна)

АД’ЄКТИВНИЙ АТРИБУТ У ПОЕТИЧНОМУ МОВЛЕННІ (на матеріалі поетичних творів О.С.Пушкіна)

Назва:
АД’ЄКТИВНИЙ АТРИБУТ У ПОЕТИЧНОМУ МОВЛЕННІ (на матеріалі поетичних творів О.С.Пушкіна)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,80 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ.В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
ПІДМОГИЛЬНА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 801.3:882:883.06-1
АД’ЄКТИВНИЙ АТРИБУТ У ПОЕТИЧНОМУ МОВЛЕННІ
(на матеріалі поетичних творів О.С.Пушкіна)
10.02.02 - російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Сімферополь - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор філологічних наук, професор МЕНШИКОВ Ігор Іванович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри загального і російського мовознавства.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор ОЗЕРОВА Ніна Григорівна, Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, зав. відділом російської мови;
доктор філологічних наук, професор МАНАКІН Володимир Миколайович, Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.К.Винниченка, завідувач кафедри загального і російського мовознавства;
доктор філологічних наук, професор СИНЕЛЬНИКОВА Лара Миколаївна, Луганський державний педагогічний університет ім. Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри російського мовознавства.
Провідна установа
Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, кафедра російської мови і загального мовознавства, м.Харків.
Захист відбудеться “8”грудня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (95007, м.Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, вул..Ялтинська, 4).
Автореферат розісланий “7”листопада 2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом вивчення поетичного мовлення як особливої форми комунікації дедалі зміщується в річище лінгвістичної проблематики, причому актуалізуються не тільки стилістичні дослідження або функціональні аспекти основного засобу людського спілкування, але й розвідки загальномовного характеру, пов’язані з питаннями становлення і розвитку національних і літературних мов, соціолінгвістичними проблемами, а також пошуки у галузі тієї предметної конкретики, без якої не може існувати жодна наука. Поетичне мовлення стало об’єктом пильної уваги вчених як функціональна система, у якій інтенсифікуються живі, реальні процеси існування та розвитку мови, і зокрема процеси словотворення, синтаксичного конструювання, стилістичного маркування, нормування тощо. При цьому значний інтерес у лінгвістичному аспекті приділяється поетичним текстам фундатора російської літературної мови О.С.Пушкіна. Особлива значущість поетичного мовлення у лінгвістиці і зумовила актуальність дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано на кафедрі загального і російського мовознавства Дніпропетровського національного університету у рамках наукової теми “Лексика, граматика і стилістика східнослов’янських мов у теоретичному, порівняльному і прикладному аспектах” із акцентацією проблематики дослідження на найбільш поширеній мові цієї групи - російській.
Мета і задачі дослідження. Основна мета дослідження полягяє в тому, щоб показати лінгвістичні та екстралінгвістичні особливості поетичного атрибута як найбільш значущого компонента атрибутивної конструкції, що є основною структурно-функціональною ланкою поетичного мовлення і значною мірою ініціює мовотворчі процеси. Дослідження здійснюється у контексті формування і розвитку російської літературної мови і передбачає постановку низки конкретних завдань, які стосуються власне механізму утворення і введення у мовленнєву практику, а потім і в літературну мову відповідних конструкційних і лексичних новацій, а також їх культурно-історичної і соціальної значущості. Ці завдання полягають у тому, щоб: 1. Визначити статус атрибутивної конструкції у поетичному мовленні, лінгвістичні параметри і роль ад’єктива як визначального компонента цієї конструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: АД’ЄКТИВНИЙ АТРИБУТ У ПОЕТИЧНОМУ МОВЛЕННІ (на матеріалі поетичних творів О.С.Пушкіна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок