Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ФАРАТ ОЛЕКСАНДРА ВОЛОДИМИРІВНА

УДК 334.732.2
ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ
Спеціальність: 08.02.03 - організація управління, планування та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Н а у к о в и й к е р і в н и к - Яцура Володимир Васильович, кандидат економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка.
О ф і ц і й н і о п о н е н т и :
Кузьмін Олег Євгенович, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва національного університету “Львівська політехніка”;
Оленчик Андрій Ярославович, кандидат економічних наук, консультант Світового банку з питань фінансового сектора.
П р о в і д н а у с т а н о в а - Тернопільська академія народного господарства.
Захист відбудеться 14 вересня 2001 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.01 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79008, м.Львів, пр.Свободи, 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 3 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та ступінь розробленості проблеми. Трансформаційні процеси, що зумовлюють перехід України до соціально зорієнтованої ринкової системи, вимагають формування нового, науково обгрунтованого механізму функціонування фінансово-кредитних інституцій, які беруть участь у залученні зовнішніх та внутрішніх коштів для кредитування підприємництва та забезпечення ефективних методів його розвитку. А це потребує раціонального вирішення питань з організації, регулювання і управління діяльністю кредитно-кооперативаних установ, зокрема кредитних спілок.
Існування застарілої законодавчої бази, відсутність чітких правових норм контролю за процесом функціонування кредитних спілок та ряд інших чинників призвели до появи в Україні кредитних спілок різної орієнтації, що свідчить про відсутність єдиної української національної моделі кредитної спілки.
До того ж, на даному етапі розвитку кредитної кооперації виникло чимало проблем в організації діяльності кредитних спілок, які пов’язані з недосконалістю існуючої системи мікрокредитування, непрогнозованістю і непередбачуваністю розвитку багатьох суспільно-економічних процесів, відсутністю чітких орієнтирів при досягненні фінансової стабільності та необхідністю запровадження сучасної системи управлінського обліку, недостатньою економічною грамотністю і психологічною непідготовленістю широкого загалу людей до ринкового ведення бізнесу, невідрегульованістю і нестабільністю законодавчої та нормативної бази розвитку підприємництва.
Та, незважаючи на багатогранний проблемний спектр функціонування кредитних спілок, ідея їх створення як громадських самоврядних організацій, головною метою яких є фінансовий та соціальний захист своїх членів шляхом залучення їх особистих заощаджень для взаємного кредитування, залишається актуальною при вирішенні багатьох стратегічних проблем суспільного розвитку України, і, зокрема, формування відкритого громадянського суспільства. Цей аспект є надзвичайно важливим, оскільки свідоме розуміння громадянами кінцевих цілей самодопомоги через взаємодопомогу, сприяє процесу заповнення кредитними спілками власної ніші на фінансовому ринку, що веде, у свою чергу, до відродження підприємництва, яке, в цілому, позитивно впливає на розвиток соціально-економічних процесів в Україні.
Актуальність даної проблематики підтверджує і той факт, що кредитна кооперація як певна суспільно-фінансова інституція стала дійсно глобальним явищем: вона існує більш як у 100 країнах світу, нараховує майже 900 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок