Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фостерна сім’я Великої Британії як соціально-педагогічне середовище підтримки особистості дитини

Фостерна сім’я Великої Британії як соціально-педагогічне середовище підтримки особистості дитини

Назва:
Фостерна сім’я Великої Британії як соціально-педагогічне середовище підтримки особистості дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Проблема виховання дітей у фостерних сім’ях давно привертає увагу пс
ихологів, педагогів, соціологів, котрі займаються розробко


Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Романовська Олександра Олександрівна
УДК 37. 013. 42
Фостерна сім’я Великої Британії
як соціально-педагогічне середовище
підтримки особистості дитини
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Ковчина Ірина Михайлівна
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова
доцент кафедри соціальної педагогіки, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький державний університет,
професор кафедри соціальної педагогіки і управління
кандидат педагогічних наук
Пєша Ірина Василівна,
Український інститут соціальних досліджень,
керівник центру досліджень дитинства.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет імені
Г.С. Сковороди
Захист відбудеться "_7__" березня_ 2002 р. о _1430_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9 .
Автореферат розіслано "__5_" лютого___ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Л.В. Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У розробці комплексу питань, пов’язаних з реформуванням освіти в Україні, важливе значення має всебічне вивчення зарубіжного досвіду, який необхідно оцінювати з урахуванням особливостей кожної країни, соціально-економічних умов її розвитку в сучасних умовах. Нині є актуальним положення К.Д. Ушинського про те, що "незважаючи на схожість педагогічних форм усіх Європейських народів, у кожного з них своя національна система виховання, своя особлива мета і свої особливі засоби досягнення цієї мети". Повернення української школи до ідей гуманізації і демократизації навчально-виховного процесу, співробітництва, розвитку інноваційної діяльності у розв’язанні освітньо-виховних завдань, пошуку нових форм виховання особистості – усе це зумовлює науковий та практичний інтерес до зарубіжної педагогіки.
Проблема опікунства дітей-сиріт розвивалася в різних країнах і в різних умовах по-своєму. У сучасному суспільстві феномен фостерних сімей є симптомом соціально-психологічного чи економічного неблагополуччя в іншій сім’ї, оскільки прийомні діти є вихідцями із соціально знедолених сімей.
У світі, який розвивається, різка урбанізація призвела до того, що чимало міських сімей живуть на найнижчому щаблі бідності. В тих умовах, де сім’ям важко вижити, захистити свої інтереси, де ігноруються права, дитина стає найменш захищеною особою. Викликає тривогу, що за таких умов зростає тенденція потягу дітей до наркотиків, алкоголю, токсичних речовин, що призводить до дитячої злочинності.
Водночас суспільство будь-якої країни усвідомлює, що без серйозного переосмислення ролі та місця сім’ї у соціальних процесах неможливо буде вивести із кризового стану проблеми дітей-сиріт. У зв’язку з цим останнім часом у вітчизняній педагогіці спостерігається посилений інтерес до проблеми організації життєдіяльності дітей-сиріт та дітей, які лишилися без батьківської опіки, до проблеми ролі, змісту і форми роботи прийомних сімей. Все це свідчить про те, що фостерні сім’ї можуть відігравати істотну роль у соціальному становленні знедолених дітей.
Прийомні сім’ї допомагають вирішувати завдання, пов’язані з соціальною адаптацією дітей-сиріт і дітей, які залишилися без батьківської опіки, з освітою, моральним вихованням, духовним і фізичним розвитком, професійним становленням, творчим розвитком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Фостерна сім’я Великої Британії як соціально-педагогічне середовище підтримки особистості дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок