Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕРАПЕВТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА У ХВОРИХ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ

РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕРАПЕВТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА У ХВОРИХ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ

Назва:
РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕРАПЕВТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА У ХВОРИХ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ЛУЦИК Володимир Леонідович
УДК 159.96+616.895.8-08
РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕРАПЕВТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
У ХВОРИХ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ
19.00.04 - медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній установі “Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України”.
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, професор Шестопалова Людмила Федорівна, Державна установа “Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України”, відділ медичної психології, завідувач відділу.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Максимова Наталія Юріївна, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, факультет психології, кафедра соціальної роботи, професор кафедри.
доктор медичних наук, професор Козідубова Валентина Михайлівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, кафедра психіатрії, завідувач кафедри.
Захист відбудеться “20” листопада 2007 р. о 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.03 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м.Харків, вул. Корчагінців, 58.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м.Харків, вул. Корчагінців, 58.
Автореферат розіслано "18" жовтня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук, доцент Н.К.Агішева


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із найгостріших сучасних медично-соціальних проблем залишається необхідність стаціонарного лікування значної кількості осіб, що страждають на психічні розлади (А.Фінзен, 2001; Ф.Фукуяма, 2004). Протягом останніх десятиріч у країнах цивілізованого світу зростає увага до юридичних, економічних і, найважливіше, психологічних чинників стаціонарної терапії, котра розглядається як перший етап у процесі реабілітації та реадаптації пацієнта (В.А.Абрамов, 2007; М.М.Кабанов, 1988; В.М.Козідубова, С.М.Долуда, 2007; Максимова Н.Ю., 2006; О.К.Напреєнко, 2001; В.С.Підкоритов, 2006, 2007; Л.Ф.Шестопалова, 2006, 2007). Розвиток наук про психічне здоров’я з самого початку супроводжувався пошуком оптимальної моделі лікарняного середовища (Ж.Гаррабе, 1999; Н.Фуко, 1997).
Використання терапевтичного ефекту, притаманного середовищу психіатричних стаціонарів, можна віднести до видатних досягнень гуманістичної медицини. Але й досі залишаються недостатньо вивченими як самий цей ефект, так і окремі його компоненти, що детермінують сприйняття та відображення терапевтичного середовища у свідомості пацієнтів, роль останніх у його формуванні та функціюванні. Більшість досліджень присвячено різним аспектам контакту пацієнта з лікарем та персоналом; водночас, спеціальне завдання цілосного, системного аналізу терапевтичного середовища як такого ставиться значно рідше (М.М.Кабанов, 1980; В.І.Литвиненко, 1995). Що ж до практичної організації стаціонарної психіатричної допомоги, то, як відомо, це є дуже складною, багатоплановою, часто навіть парадоксальною проблемою. Спроби її позанаукового волюнтариського розв’язання не раз виявлялися невдалими, в тому числі в найрозвинутіших країнах світу (Э. Фуллер Торрі, 1997). Саме цим визначається актуальність спеціальних мультидисциплінарних досліджень — теоретичних та експериментальних — у даній галузі. Зокрема, відзначається дефіцит наукової інформації про психологічні аспекти сприйняття терапевтичного середовища різними групами пацієнтів. Особливе місце посідають хворі на шизофренію, котрі, за різними даними, складають від чверті до половини усього контингенту пацієнтів психіатричного стаціонару (А.Кемпінський, 1998). Шизофренія залишається одним із найважчих психічних захворювань, яке пов’язане зі значними труднощами у терапії, психокорекції та реабілітації хворих (ВООЗ, 1997, 2003; В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕРАПЕВТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА У ХВОРИХ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок