Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМНО-ОРІЄНТОВАНА ІНТЕГРОВАНА ТЕХНОЛОГІЯ І ЗАСОБИ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗАДАЧ АСУ

ПРОБЛЕМНО-ОРІЄНТОВАНА ІНТЕГРОВАНА ТЕХНОЛОГІЯ І ЗАСОБИ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗАДАЧ АСУ

Назва:
ПРОБЛЕМНО-ОРІЄНТОВАНА ІНТЕГРОВАНА ТЕХНОЛОГІЯ І ЗАСОБИ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗАДАЧ АСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки
Айдаров Олександр Васильович
УДК 681.518:681.5.015
ПРОБЛЕМНО-ОРІЄНТОВАНА ІНТЕГРОВАНА ТЕХНОЛОГІЯ І ЗАСОБИ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗАДАЧ АСУ
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі інформаційних управляючих систем Харківського державного технічного університету радіоелектроніки, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор,
Левикін Віктор Макарович,
завідувач кафедри інформаційних управляючих систем Харківського державного технічного університету радіоелектроніки,
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор
Євдокімов Анатолій Гаврилович,
завідувач кафедри прикладної математики та обчислювальної техніки Харківської державної академії міського господарства;
-
кандидат технічних наук, доцент
Кулик Юрій Олексійович,
доцент кафедри інформаційних систем Харківського державного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
Провідна установа
Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2000 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел: (0572) 40-94-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 24 ” березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук В.І. Саєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогоднішня складна економічна ситуація в Україні обумовлюється, зокрема, падінням виробництва і викликає необхідність застосування нових інформаційних технологій в галузі керування промисловими підприємствами. На підтвердження досліджень в цій галузі, яка швидко розвивається, можна навести розробку і впровадження різноманітних типів автоматизованих інструментальних засобів, призначених для розв'язання різних класів функціональних задач в АСУ.
Традиційний підхід до розробки і розв'язання функціональних задач в АСУ полягає в тому, що особа, що приймає рішення (ОПР), як правило на етапі формування математичної моделі задачі, удається до допомоги аналітиків-програмістів, що володіють обчислювальною технікою і математичними методами, але не знають усіх особливостей предметної області (ПрО). Така схема організації робіт приводить до того, що ОПР не відчувають довіри до таких моделей або не знають усіх можливостей та особливостей їх використання, тому економічний ефект від їх впровадження зменшується. Зазначені проблеми викликають необхідність особистої участі ОПР, що є, як правило, експертом у ПрО, у всьому циклі розв'язання задачі, у тому числі й у розробці моделі.
Оскільки математичні моделі функціональних задач є елементами математичного забезпечення АСУ, цій темі приділяється увага в роботах таких відомих вчених як В.М. Глушков, А.Г. Маміконов, Б.Я. Совєтов. Роботи з теми формування моделей можна зустріти в Н.П. Бусленко, Є.Г. Петрова та інших вчених. Багатокритеріальним моделям присвячені роботи В.С. Міхалевича, В.М. Войналовича, Р. Штойера, Дж. Ігнізіо.
Розробка проблемно-орієнтованої інтегрованої технології (ПОІ-технології) формування багатокритеріальних моделей функціональних задач АСУ дозволяє об'єднати накопичений досвід і знання для розв'язання зазначених проблем, що демонструє актуальність роботи для розвитку бази нових інформаційних технологій України, а реалізація запропонованої технології у виді засобів автоматизації формування моделей (ЗАФМ) і успішне впровадження на виробничих підприємствах свідчать про доцільність роботи на користь України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОБЛЕМНО-ОРІЄНТОВАНА ІНТЕГРОВАНА ТЕХНОЛОГІЯ І ЗАСОБИ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗАДАЧ АСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок