Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕЛЬЄФІВ ЗОБРАЖЕНЬ ПРИ ОПТИЧНОМУ ЗАПИСІ В АМОРФНИХ ШАРУВАТИХ СТРУКТУРАХ НА ОСНОВІ СЕЛЕНУ

ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕЛЬЄФІВ ЗОБРАЖЕНЬ ПРИ ОПТИЧНОМУ ЗАПИСІ В АМОРФНИХ ШАРУВАТИХ СТРУКТУРАХ НА ОСНОВІ СЕЛЕНУ

Назва:
ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕЛЬЄФІВ ЗОБРАЖЕНЬ ПРИ ОПТИЧНОМУ ЗАПИСІ В АМОРФНИХ ШАРУВАТИХ СТРУКТУРАХ НА ОСНОВІ СЕЛЕНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСТИТЕТ
ПАЛЬОК Василь Юрійович
УДК 537.311.322
ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕЛЬЄФІВ ЗОБРАЖЕНЬ ПРИ ОПТИЧНОМУ ЗАПИСІ В АМОРФНИХ ШАРУВАТИХ СТРУКТУРАХ НА ОСНОВІ СЕЛЕНУ
01.04.10 - фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі твердотільної електроніки та НДІ фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор Кикинеші Олександр Олександрович,
Ужгородський національний університет, завідувач кафедри твердотільної електроніки.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Індутний Іван Захарович, Інститут фізики напівпровідників НАН України, завідувач відділу фотохімічних явищ в напівпровідниках;
кандидат фізико-математичних наук,
Гомоннай Олександр Васильович, Інститут електронної фізики НАН України, старший науковий співробітник відділу фізики кристалів.
Провідна установа:
Інститут фізики НАН України, м.Київ, відділ молекулярної фотоелектроніки.
Захист відбудеться “20 вересня 2001 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради
К 61.051.01 по захисту кандидатських дисертацій в Ужгородському національному університеті за адресою: м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. 181.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий “ 8 ” серпня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук проф. Блецкан Д.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Загальною тенденцією в сучасному матеріалознавстві в цілому, і в області фізики і технології матеріалів для інформаційних систем в тому числі, є перехід до штучних, модифікованих на атомно-молекулярному масштабі матеріалів. Це відкриває нові можливості цілеcпрямованої зміни термодинамічних, механічних, електрофізичних, оптичних параметрів, а також використання розмірних ефектів у властивостях матеріалів і структур.
Велика увага приділяється фотофізичним методам і процесам запису інформації, серед яких, поряд з розвитком класичних матеріалів типу органічних і неорганічних фоторезистів, зростає роль штучних структур та матеріалів, модифікованих на атомному рівні. Фундаментальні, своєрідні закономірності фізичних явищ в твердих тілах, що проявляються на рівні нанометрових масштабів, дозволяють суттєво розширити можливості цілеспрямованого керування оптичними властивостями світлочутливих матеріалів і структур типу надграток методами атомної інженерії. Саме цей підхід вибраний в даній роботі для зміни і покращення властивостей світлочутливих халькогенідних стекол із системи As-S(Se) та структур на їх основі, що вже зарекомендували себе як багатофункціональні оптичні матеріали, середовища для амплітудно-фазового оптичного запису. Серед них особливе місце посідає аморфний селен, як один з найбільш цікавих модельних середовищ, і такий, що вже знаходить широке практичне застосування.
Механізм фотофізичних процесів в об’ємних матеріалах і однорідних плівках даного типу ще до кінця не встановлений, а деякі аспекти фото- термо-індукованих змін структури і властивостей, як наприклад дифузійні процеси, геометричні зміни, а також вплив розмірних ефектів, ще далеко не вивчені.
Особливо актуальним на час виконання даної роботи стало питання створення періодичних наноструктур і встановлення впливу просторової модуляції складу на характер і параметри фотофізичних процесів, включаючи стимульовану взаємодифузію, а також створення на їх основі нових середовищ для формування оптичних рельєфів і запису інформації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота включає результати досліджень, які виконувалися на кафедрі твердотільної електроніки і в Інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету, в рамках слідуючих держбюджетних науково-дослідних робіт (НДР):
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ РЕЛЬЄФІВ ЗОБРАЖЕНЬ ПРИ ОПТИЧНОМУ ЗАПИСІ В АМОРФНИХ ШАРУВАТИХ СТРУКТУРАХ НА ОСНОВІ СЕЛЕНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок