Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВАНТАЖІВ ПРИ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕННЯХ

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВАНТАЖІВ ПРИ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕННЯХ

Назва:
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВАНТАЖІВ ПРИ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 347. 918+340. 132.8
ШЕЛУХІН Микола Леонідович
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПРИ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕННЯХ
Спеціальність 12.00.04 - Господарське право;
господарське процесуальне право
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень
Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор,
академік НАН України
Мамутов Валентин Карлович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Розовський Борис Григорович,
Луганська філія Інституту економіко-правових досліджень НАН України,
завідувач відділу (м. Луганськ)
кандидат юридичних наук
Малига Вікторія Анатоліївна,
Макіївський економіко-гуманітарний інститут,
завідувач кафедри (м. Макіївка, Донецька обл.)
Провідна установа – Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого МОН України (м. Харків).
Захист відбудеться “24” грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “22” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останніми роками в Україні відбувається глибоке реформування економіки, створення умов для її росту. Перебудовані явища, що ми спостерігаємо в народному господарстві, потребують адекватного правового регулювання.
Транспорт є однією з найважливіших галузей економіки України. Тому серед значних заходів щодо вдосконалення господарського механізму питання підвищення ефективності і якості роботи транспорту, і, насамперед, залізничного, посідають особливе місце. Найважливішим напрямком вирішення цієї задачі є забезпечення збереження вантажів, що перевозяться українськими залізницями.
Для реалізації поставленої задачі Кабінетом Міністрів і Міністерством транспорту України розроблена і продовжує вдосконалюватися програма, що передбачає комплекс економічних, технічних, організаційних і правових заходів, серед яких правовим засобам приділяється значна роль.
Сьогодні актуальність досліджень щодо збереження вантажів під час залізничних перевезень визначається відсутністю достатньої правової бази, що сприяє розкраданням вантажів із рухомого складу, гальмує розслідування підрозділами транспортної міліції кримінальних справ по фактах розкрадань вантажів, перешкоджає веденню профілактичної роботи в цьому напрямку.
Удосконалення правових засобів забезпечення збереження вантажів, перевезених залізничним транспортом, необхідність гармонізації національного транспортного законодавства з європейським і світовим, знайшли відображення в Указі Президента України від 20.04.2000 р. “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 квітня 2000 року “Про стан залізничного транспорту України та заходи щодо забезпечення його ефективного функціонування”.
У зв'язку з цим актуалізується необхідність розробки системи правового забезпечення збереження вантажів, що перевозяться залізницею, опрацювання рекомендацій з їх практичного застосування, необхідність конкретизації напрямків удосконалення транспортного законодавства України.
Зв'язок роботи з науковими планами і темами. Дисертаційна робота безпосередньо пов'язана з науковими дослідженнями, здійснюваними Інститутом економіко-правових досліджень НАН України, зокрема, за темою “Удосконалення економіко-правового механізму сполучення ринкового і державного регулювання господарських відносин” (державна реєстрація №0196U014055).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВАНТАЖІВ ПРИ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок