Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРОДУКОВАНИХ У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ СТЕПОВОМУ ПРИДНІПРОВ’Ї ВИДІВ ЖИМОЛОСТІ (LONICERA L.)

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРОДУКОВАНИХ У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ СТЕПОВОМУ ПРИДНІПРОВ’Ї ВИДІВ ЖИМОЛОСТІ (LONICERA L.)

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРОДУКОВАНИХ У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ СТЕПОВОМУ ПРИДНІПРОВ’Ї ВИДІВ ЖИМОЛОСТІ (LONICERA L.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М.ГРИШКА
ОПАНАСЕНКО ВОЛОДИМИР ФЕДОТОВИЧ
УДК 582.973(477.4)
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРОДУКОВАНИХ
У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ СТЕПОВОМУ ПРИДНІПРОВ’Ї
ВИДІВ ЖИМОЛОСТІ (LONICERA L.)
03.00.05 - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата біологічних наук
Київ– 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка
Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Кохно Микола Арсенійович
провідний науковий співробітник
Національного ботанічного саду
ім. М.М.Гришка НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Гревцова Ганна Терентіївна
ботанічний сад ім. акад. О.В.Фоміна
Київського Національного університету
імені Тараса Шевченка
провідний науковий співробітник
кандидат біологічних наук
Кушнір Анатолій Іванович
Національний аграрний університет, доцент,
декан факультету садово-паркового господарства
та ландшафтної архітектури
Провідна установа: Донецький ботанічний сад НАН України, м. Донецьк
Захист відбудеться “22” лютого 2002 р. о 10 – 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м.Київ-14, вул.Тімірязєвська,1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м.Київ-14, вул.Тімірязєвська,1.
Автореферат розісланий “21” 01 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.М. Горєлов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Флора Степу Правобережної України в основному складається із посухостійких трав'янистих видів. Ліси пов’язані тільки з заплавами, аренами і балками. Видовий склад аборигенних деревних рослин невеликий: дерев близько 20 видів, кущів - близько 15. У зеленому будівництві і степовому лісорозведенні асортимент місцевих видів збагачують за рахунок інтродуцентів. Всебічне вивчення останніх з метою виявлення перспективних для регіону видів є нагальною необхідністю сучасної інтродукційної роботи в умовах Степу.
Рід жимолость (Lonicera L.), котрий складається із близько 200 видів різного географічного походження і представлений у колекції Дніпропетровського ботанічного саду 33 таксонами, в озелененні і залісненні Правобережного степового Придніпров'я репрезентований переважно одним видом – L.tatarica. Введення у культуру нових видів і форм потребує, насамперед, науково обгрунтованого асортименту, опрацьованого на основі вивчення еколого-біологічних особливостей рослин, визначення ступеню їх адаптації і стійкості в районі інтродукції, визначення оптимальних умов зростання і ефективних способів розмноження в культурі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою частиною тематичних планів ботанічного саду ДНУ: у 1996-1998 роках – “Інтродукція і акліматизація рослин для озеленення і заліснення у степовій зоні України” ( д/б 169-96); у 1999-2001 роках “Дослідження механізму адаптації і акліматизації рослин при інтродукції” (д/б 01-104-99).
Мета і завдання дослідження. Мета досліджень – визначення ступеню адаптації і акліматизації жимолостей і розробка біолого-екологічного обгрунтування асортименту цих рослин для озеленення і заліснення у Степу Правобережної України.
Завдання досліджень - вивчення адаптаційних можливостей і реакцію жимолостей на кліматичні умови району інтродукції на основі:
- досліджень сезонного ритму розвитку рослин, особливостей росту, цвітіння і плодоношення, оцінці стійкості в регіоні за даними стану глибокого спокою, анатомічних досліджень однорічних пагонів, водообміну асиміляційного апарату;
- аналізу ступеню адаптації і стійкості досліджуваних видів і внутрішньовидових таксонів до умов регіону;
- апробація насіннєвого розмноження інтродукованих жимолостей;
- виділення найбільш перспективних видів і внутрішньовидових таксонів для зеленого будівництва і заліснення в умовах Правобережного Степу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРОДУКОВАНИХ У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ СТЕПОВОМУ ПРИДНІПРОВ’Ї ВИДІВ ЖИМОЛОСТІ (LONICERA L.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок