Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Багатовимірна класична і квантова космологія

Багатовимірна класична і квантова космологія

Назва:
Багатовимірна класична і квантова космологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,32 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕОРЕТИЧНОЇ ФІЗИКИ ім. М.М. БОГОЛЮБОВА
Жук Олександр Іванович
УДК 524.83: 531.51: 530.145
Багатовимірна класична і квантова космологія
01.04.02 - теоретична фізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському держуніверситеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти України
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор
Адамян Вадим Мовсесович
Одеський держуніверситет, завідуючий кафедрою теоретичної фізики
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук Заславський Олег Борисович, Харківський держуніверситет, старший науковий співробітник
доктор фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник Парновський Сергій Людомирович, Астрономічна обсерваторія Київського університету ім. Тараса Шевченка , провідний науковий співробітник
доктор фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник Ситенко Юрій Олексійович, Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Дніпропетровський державний університет, фізичний факультет Міністерства освіти України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться "_____" _________________1999 р. о ______ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.191.01 Інституту теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України за адресою: 252143, м. Київ, вул. Метрологічна, 14-Б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту теоретичної фізики
ім. М.М.Боголюбова НАН України за адресою: 252143, м. Київ, вул. Метрологічна, 14-Б.
Автореферат розісланий "_____" _________________ 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________ Кузьмичев В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Багатовимірна космологія - це новий напрямок в науці про виникнення і еволюцію Всесвіту, який швидко розвивається. Основна його відмінність від стандартного уявлення про геометрію Всесвіту полягае в припущенні про те, що кількість вимірів простору-часу є більшою, ніж чотири. Підставою для такого підходу став бурхливий розвиток теорій об'єднання фундаментальних взаємодій - струн, суперструн и т.і., які мають найбільш узгоджене формулювання саме у просторі-часі з кількістю вимірів більше, ніж чотири. Необхідно зазначити, що, в принципі, вивчення багатовимірної космології можно виконувати й безвідносно до посилань на струнні теорії, якщо ставити перед собою задачу побудови спостерігаємої картини світу за припущенням існування додаткових вимірів. Іншими словами, узагальнити відомі моделі Фрідмана, Казнера і де Сіттера на багатовимірний випадок і, починаючи з первісного стану, коли усі виміри були рівноправні, прийти до эфективно чотиривимірного сучасного Всесвіту. В дисертації доведена принципова можливість такого підходу. Показано, что можливо побудувати такі моделі, в рамках котрих зовнішній (наш) простір у ході еволюції Всесвіту зазнає розширення, а внутрішні простори залишаються стабільно компактифікованими навколо планківських масштабів, що приводить до эфективно чотиривимірного Всесвіту.
Регулярні дослідження у цьому напрямку почались біля 15 років тому і були спричинені значним прогресом у побудові струнних і суперструнних теорій. Ідея про багатовимірність простору-часу була висловлена в двадцятих роках у піонерських роботах Калуци і Клейна. Але в цих та в ряді наступних робіт додаткові виміри використовувались швидше як математичний трюк для отримання теорій об'єднання фізичних взаємодій, ніж як реально існуючі додаткові координати. Розвиток струнних теорій дозволив глянути на додаткові виміри як на реальні об'єкти. Такий підхід привів до виникнення багатовимірної космології, у якій поведінка Всесвіту досліджується з врахуванням додаткових вимірів. Ці дослідження мають фундаментальне значення не тільки для космології і астрофізики, але і для фізики елементарних частинок, оскільки, з одного боку, дають можливість досліджувати глобальну топологічну структуру Всесвіту, його еволюцію, а, з іншого боку, є полігоном для перевірки сучасних теорій об'єднання фундаментальних взаємодій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Багатовимірна класична і квантова космологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок