Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ І ПРОЕКТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ГВИНТОВОЇ ЕКСТРУЗІЇ

ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ І ПРОЕКТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ГВИНТОВОЇ ЕКСТРУЗІЇ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ І ПРОЕКТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ГВИНТОВОЇ ЕКСТРУЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
ПРОКОФ’ЄВА ОКСАНА ВІКТОРІВНА
УДК 621.77.043
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ І ПРОЕКТУВАННЯ
ПРОЦЕСУ ГВИНТОВОЇ ЕКСТРУЗІЇ
Спеціальність 05.03.05 «Процеси та машини обробки тиском»
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна Національної академії наук України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
БЕЙГЕЛЬЗІМЕР Яків Юхимович,
Державний вищий навчальний заклад
«Донецький національний технічний університет»,
(м. Донецьк), професор кафедри
«Обробка металів тиском».
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
РЯБІЧЕВА Людмила Олександрівна,
Східноукраїнський національний
університет ім. В. Даля, (м. Луганськ), завідуюча
кафедри «Прикладне матеріалознавство»;
кандидат технічних наук,
САВЧЕНКО Олег Костянтинович,
Донбаська державна машинобудівна
академія, (м. Краматорськ), старший викладач
кафедри «Обробка металів тиском».
Захист відбудеться 19 червня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.01 Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» за адресою: 83001, м. Донецьк, вул. Артема, 58, І навч. корпус, малий актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» за адресою: 83001, м. Донецьк, вул. Артема, 58, ІІ навч. корпус.
Автореферат розісланий « 16 » травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 11.052.01, д.т.н., проф. О.В. Яковченко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиліття отримали інтенсивний розвиток процеси обробки тиском, в яких досягаються великі деформації при тому, що форма і розміри заготовок після обробки практично співпадають з початковими. Задача вказаних процесів, що отримали назву інтенсивної пластичної деформації (ІПД), полягає в перетворенні структури і властивостей металів шляхом подрібнення зерен до субмікронних розмірів. Сильнодеформовані метали при цьому набувають підвищених, а часто якісно нових функціональних властивостей, що представляють практичний інтерес, наприклад, поєднання високої міцності з високою пластичністю. Це відкриває широкі можливості, як для вдосконалення наявних конструкцій, так і для виготовлення принципово нових пристроїв.
У всьому світі, процеси ІПД поки знаходяться на стадії лабораторного дослідження та дослідних розробок. Це, по-перше, пов'язано з тим, що субмікрокристалічні (СМК) метали поки ще не завоювали свого ринку, а по-друге - з недосконалістю самих процесів ІПД.
Гвинтова екструзія (ГЕ) відноситься до процесів ІПД. Вона має цілу низку особливостей, як з боку напружено-деформованого стана (НДС) заготовки, так і в технологічній реалізації. Це робить процес привабливим як для досліджень в області матеріалознавства і фізики металів, так і для практики. Проте можливості ГЕ реалізовані далеко не повною мірою внаслідок слабкого розвитку методів розрахунку і проектування цього процесу. Останнє обумовлене тим, що недостатньо вивчена механіка процесу, немає обґрунтованих моделей для дослідження структур і властивостей матеріалів на стадії проектування, немає співвідношень для розрахунку основних геометричних параметрів деформуючого інструменту. Методи проектування ГЕ неефективні і спираються в основному на дані, отримані емпіричним шляхом. У зв'язку з цим актуальною є науково-технічна задача вдосконалення методів розрахунку і проектування процесу гвинтової екструзії на основі дослідження напружено-деформованого стану заготовки і розвитку моделі процесів формування структури та властивостей металів при зазначеній обробці.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота безпосередньо зв'язана з держбюджетними науково-дослідними темами Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України: «Фізика нерівноважних станів наноструктурних матеріалів, отриманих при високих тисках» (номер державної реєстрації 0103U005973); «Фізика нових станів конденсованих систем, сформованих в умовах високих тисків» (номер державної реєстрації 0102U003201); «Розробка методів інтенсивної пластичної деформації та створення об’ємних зразків наноматеріалів з високими властивостями» (номер державної реєстрації 0106U000899); «Фізика формування об'ємних наноматеріалів шляхом структурної перебудови твердих тіл» (номер державної реєстрації 0106U006931); «Мультимасштабні ефекти тиску в формуванні наноструктурного стану і фізичних та механічних властивостей твердих тіл» (номер державної реєстрації 0107U002078); «Фізичні основи технологій створення об'ємних наноструктурних виробів шляхом комплексної обробки із застосуванням високих тисків» (номер державної реєстрації 0107U006334).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ І ПРОЕКТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ГВИНТОВОЇ ЕКСТРУЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок