Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТЕПАН ЛЕНКАВСЬКИЙ В ІСТОРІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ (1929–1977 рр.)

СТЕПАН ЛЕНКАВСЬКИЙ В ІСТОРІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ (1929–1977 рр.)

Назва:
СТЕПАН ЛЕНКАВСЬКИЙ В ІСТОРІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ (1929–1977 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова
СИЧ ОЛЕКСАНДР МАКСИМОВИЧ
УДК 94(477.8)“1929-1977”Ленкавський(043)
СТЕПАН ЛЕНКАВСЬКИЙ
В ІСТОРІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ (1929–1977 рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та філософії історії Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені
М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
Інститут політичних та етнонаціональних
досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України,
завідувач відділу теорії та історії
політичної науки
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Шаповал Юрій Іванович,
Інститут політичних та етнонаціональних
досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України,
завідувач відділу етнополітології;

кандидат історичних наук
Патриляк Іван Казимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри новітньої історії України
Захист відбудеться 16 травня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пи-рогова, 9.
Автореферат розісланий 10 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. А. Стоян
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На етапі становлення сучасної Української держави суспільство потребує глибокого і об’єктивного знання про всі етапи історії України. Врахування історичного досвіду, досягнень і уроків попередніх поколінь сприятиме її розбудові, зміцненню та ефективному управлінню соціальними процесами. В політичному житті сучасного українського суспільства присутні політичні сили, які свою діяльність базують на ідеології українського націоналізму. Вони відображають світогляд та інтереси частини суспільства, а тому їх урахування є передумовою забезпечення внутрішньої стабільності Української держави.
В історії України ХХ століття націоналізм відіграв важливу роль. Незважаючи на його сучасні суперечливі трактування, повноцінна реконструкція політичних процесів цього періоду неможлива без врахування історії Організації українських націоналістів (ОУН) та без вивчення життєвого шляху, політичної діяльності і творчого набутку її чільних діячів.
З ідеологічних мотивів у радянський період ця проблематика не залучалася до наукового опрацювання і піддавалася цілеспрямованій фальсифікації, що накладає свій відбиток і на сучасний стан її висвітлення. Сказане стосується і С. Ленкавського, який стояв біля витоків ОУН, належав до числа її співзасновників, постійно перебував у складі керівних органів і вагомо впливав на формування основ та розвиток ідеології українського націоналізму. Однак у сучасній українській історіографії практично відсутні праці
з аналізом його життя, політичної діяльності та творчої спадщини.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане у рамках науково-дослідної проблематики кафедри історії та філософії історії Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова “Державницьке, суспільно-політичне життя та освіта в Україні ХХ–ХХІ ст.”. Тема дисертації затверджена вченою радою Національного педагогічного університету імені
М. П. Драгоманова 27 лютого 2007 р., протокол № 7.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи – реконструкція життєвого шляху С. Ленкавського, виявлення його впливу на створення й формування ідеологічних основ та політичну діяльність ОУН.
Для досягнення вказаної мети поставлені такі завдання:–
проаналізувати джерельну базу та історіографію проблеми;–
виявити роль С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТЕПАН ЛЕНКАВСЬКИЙ В ІСТОРІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ (1929–1977 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок