Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПОДІБНЕННЯ ЯК ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ СИНТАКСИЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ МОВІ

УПОДІБНЕННЯ ЯК ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ СИНТАКСИЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ МОВІ

Назва:
УПОДІБНЕННЯ ЯК ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ СИНТАКСИЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРУШКО ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 811.161.2’367
УПОДІБНЕННЯ ЯК ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ СИНТАКСИЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ МОВІ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Попова Ірина Степанівна,
Дніпропетровський національний університет,
декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуйванюк Ніна Василівна,
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича,
завідувач кафедри сучасної української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Виноградова Ольга Володимирівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри української мови.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться “28” квітня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розіслано “27” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент М. С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Синтаксичний зв’язок є фундаментальним поняттям граматики будь-якої, у тому числі, природно, й української мови, тією лінгвістичною категорією, без якої синтаксис взагалі не може існувати ні як деяка система організації мовленнєвого матеріалу, ні як один з основних розділів науки про мови, ні як функціонально значущий складник її граматичного ладу. Тому невипадково синтаксичний зв’язок слів так чи інакше розглядається практично в усіх навчальних посібниках із синтаксису української мови, в усіх теоретичних дослідженнях, а також дослідженнях практичного характеру, які стосуються будови й граматичної природи мовленнєвих ланцюгів. І разом з тим названа граматична категорія вивчена й описана в україністиці ще не досить повно. Немає, зокрема, достатньо докладної номенклатури власне синтаксичних відношень між компонентами мовленнєвого ланцюга, не впорядковані певні метамовні аспекти проблеми, пов’язані з конкретними типами синтаксичних зв’язків – а звідси й розбіжності у відповідній термінології, – не описані докладно й лінгвістичні об’єкти, у системі яких реалізуються ті або інші синтаксичні відношення, такі, наприклад, як уподібнення й узгодження.
Актуальність запропонованого дослідження полягає в нагальній необхідності розв’язати цілий ряд проблем, які стосуються синтаксичного зв’язку, і перш за все такої проблеми, як лінгвістичний об’єкт і номенклатура відповідних синтаксичних відношень у межах спочатку хоча б одного, але достатньо універсального засобу реалізації синтаксичних зв’язків, яким є уподібнення форми одного слова формі іншого, тобто засобу, який у сучасній українській мові виходить не тільки за межі узгодження як одного з типів підрядного зв’язку, але й за межі власне підрядності, за межі однієї синтагми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження є частиною наукової теми кафедри української мови Дніпропетровського національного університету “ Природа і структура лексичних і граматичних одиниць української мови “ й затверджена вченою радою ДНУ.
Мета дослідження – визначити та описати сферу функціональної реалізації уподібнення в сучасній українській мові і сформувати систему лінгвістичних об’єктів, у якій уподібнення може бути граматичним способом, як на рівні парадигматичних класів слів, так і на рівні співвідносних при уподібненні граматичних категорій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПОДІБНЕННЯ ЯК ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ СИНТАКСИЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок