Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та використання фінансових ресурсів суб’єктів господарювання в умовах трансформації економіки України

Формування та використання фінансових ресурсів суб’єктів господарювання в умовах трансформації економіки України

Назва:
Формування та використання фінансових ресурсів суб’єктів господарювання в умовах трансформації економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Марченко Андрій Анатолійович
УДК 658.14/.17
Формування та використання фінансових ресурсів суб’єктів господарювання в умовах трансформації економіки України
Спеціальність 08.04.01. – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки України
Федосов Віктор Михайлович
Київський національний економічний
університет, завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Василик Остап Дмитрович
Київський національний університет
ім.Тараса Шевченка, завідувач кафедри
фінансів, грошового обігу і кредиту;
кандидат економічних наук, доцент
Черватюк Марія Василівна
Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича, завідувач кафедри
фінансів.
Провідна установа: Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 24 ” червня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано “ 23 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор Поддєрьогін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фінансові ресурси підприємства забезпечують безперервність процесу виробництва та реалізації продукції. Не потребує доведення той факт, що розвиток підприємництва неможливий без надходження фінансових ресурсів, які формуються з різних джерел. При цьому важливе значення має оптимальне визначення їхньої структури, що сприяє мінімізації залучення додаткових фінансових ресурсів за рахунок кредитів. Відомо, що висока питома вага залучених ресурсів ускладнює фінансову діяльність підприємств і потребує додаткових витрат на сплату відсотків за банківські кредити, дивідендів на акції, процентів на облігації, зменшує ліквідність балансу підприємств. Це обумовлює необхідність у кожному конкретному випадку глибоко обгрунтовувати доцільність залучення запозичених фінансових ресурсів у господарську діяльність підприємств. Для забезпечення економічного зростання як на макро-, так і на мікрорівні, підприємство повинно виважено управляти фінансовими ресурсами, зокрема ефективно їх формувати та використовувати. Адже саме від цього залежить фінансова стабільність держави. За сучасних умов значно підвищуються вимоги до ефективного управління фінансовими ресурсами. Від того, наскільки ефективно і доцільно вони трансформуються в основні засоби і оборотні активи, залежить фінансова успішність підприємства в цілому, його власників і працівників.
Фінансові ресурси за умов реформування економіки України – важливий вид ресурсів підприємства, що трансформується в будь-який інший вид ресурсів. Віддаючи належне дослідженням учених-економістів у цій сфері, зауважимо, що на сьогодні ще не повною мірою розв’язано питання щодо розкриття економічної природи і категоріальної сутності фінансових ресурсів суб’єктів господарювання, недостатньо досліджуваною залишається фінансова діяльність підприємств за умов перехідної економіки. Усе це об’єктивно потребує нових підходів до формування та використання фінансових ресурсів як з погляду теорії, так і практики.
Значний внесок у розроблення теоретичних і практичних питань сутності фінансових ресурсів зробили західні економісти: А.Бабо, Е.Бредлі, Є.Брігхем, А.Гропеллі, К.Друрі, Б.Колас, С.Майєр, Р.Холт, а також російські дослідники: І.Т.Балабанов, А.М.Бірман, В.В.Бочаров, О.В.Бикова, Є.І.Бородіна, Г.В.Гуйда, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування та використання фінансових ресурсів суб’єктів господарювання в умовах трансформації економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок