Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУШІННЯ КОРОТКОРІЗАНИХ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МІКРОХВИЛЬОВОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ

СУШІННЯ КОРОТКОРІЗАНИХ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МІКРОХВИЛЬОВОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ

Назва:
СУШІННЯ КОРОТКОРІЗАНИХ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МІКРОХВИЛЬОВОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БОШКОВА ОЛЬГА ЛЕОНІДІВНА
УДК 664.692.040.2.086.4
СУШІННЯ КОРОТКОРІЗАНИХ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МІКРОХВИЛЬОВОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ
Спеціальність 05.18.12 – процеси та обладнання харчових,
мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Калінін Лев Георгійович, Одеська національна
академія харчових технологій,
кафедра процесів і апаратів, професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Поперечний Анатолій Микитович,
Донецький національний університет економіки
і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського,
кафедра обладнання харчових виробництв,
професор кафедри
доктор технічних наук, професор
Дорошенко Олександр Вікторович,
Одеська державна академія холоду,
кафедра технічної термодинаміки, професор кафедри
Захист відбудеться 03.07.2008 р. о __14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 при Одеській національній академії харчових технологій, за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій, за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розісланий 30.05.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор К.Г. Іоргачова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Необхідність пошуку нових енергозберігаючих методів сушіння, а також збільшення обсягів випуску харчової продукції вітчизняного виробництва, зокрема, макаронних виробів, є потребою в створенні нового обладнання для цього виробництва. Найбільш енергоємною ланкою в процесі виробництва макаронних виробів є процес сушіння. До комплекту устаткування для виробництва макаронних виробів входить сушильна камера, у яку надходять сформовані після вакуумного преса вироби. Звичайно сушіння здійснюється за допомогою конвективного методу. Досвід роботи з конвективними сушарками та аналіз даних щодо обсягу виробництва й енергетичних витрат показують, що цей процес необхідно вдосконалювати. Традиційним засобам сушіння властива низка недоліків, головними з яких є великі тривалість та трудомісткість процесу, великі розміри устаткування, енерго- та ресурсомісткість.
Найбільш перспективним представляється сушіння в мікрохвильовому електромагнітному полі, у цьому випадку нагрівання здійснюється безпосередньо в самому матеріалі, без підігріву проміжного агента, і саме сушіння відрізняється високою інтенсивністю – можливі скорочення тривалості процесу в 10...30 разів. Однак докладні дослідження закономірностей процесу сушіння макаронних виробів у мікрохвильовому полі не проводилися, що не дозволяє ефективно використати цей метод. Крім того, розрахунок процесу сушіння в цьому випадку викликає труднощі: не вирішене завдання розрахунку полів температур та вологозмісту у макаронних виробах при сушінні в різні моменти часу, що не дозволяє проводити розрахунки сушарок. Ця проблема може бути вирішена при аналітичному моделюванні процесів, що відбуваються в колоїдному капілярно-пористому тілі під впливом мікрохвильового поля. У зв'язку із цим доцільно розглянути диференціальні рівняння тепловологопереносу при наявності внутрішніх джерел теплоти (мікрохвильове поле) в умовах випару вологи в процесі мікрохвильової обробки. Для цього необхідним є проведення експериментальних робіт з дослідження кінетики сушіння одиничного макаронного виробу та макаронних виробів в умовах, що моделюють процес на виробництві. У процесі досліджень варто вивчити особливості процесу сушіння, характеристики колоїдного капілярно-пористого тіла, механізм нагрівання діелектричного матеріалу при його взаємодії з електромагнітним полем мікрохвильової частоти, розглянути можливі зміни структури матеріалу в процесі сушіння, вивести основні закономірності для швидкості сушіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУШІННЯ КОРОТКОРІЗАНИХ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МІКРОХВИЛЬОВОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок