Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль ООН в забезпеченні міжнародної безпеки після “холодної війни”

Роль ООН в забезпеченні міжнародної безпеки після “холодної війни”

Назва:
Роль ООН в забезпеченні міжнародної безпеки після “холодної війни”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,42 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Інститут міжнародних відносин
Болгов Олег Євгенович
УДК 341.123
Роль ООН в забезпеченні міжнародної
безпеки після “холодної війни”
Спеціальність 12.00.11 - міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент Ісакович Сергій Володимирович, Інститут міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, доцент
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Буроменський Михайло Всеволодович,
Національна юридична Академія
ім.Я.Мудрого Міністерства освіти України,
доцент
кандидат юридичних наук, доцент
Шавров Володимир Федорович,
Московський державний інститут
міжнародних відносин МЗС РФ, доцент
Провідна установа - Університет внутрішніх справ МВС
України, м.Харків
Захист відбудеться “15“ листопадан 1999 р. о 14.00 на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26.001.10 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Інституті міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 254119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. .
Автореферат розісланий “14 “ ____10____ 1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Л. Г. Заблоцька


Загальна характеристика роботи.
Актуальність та ступінь дослідження тематики дисертації.
В травні 1998 року в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй було відзначено п’ятидесятиріччя проведення операцій по підтриманню миру. Заступник Генерального Секретаря з операцій по підтриманню миру Бернард Майн розповів, що з часу створення Ради Безпеки 29 травня 1948 р. групи військових спостерігачів в Палестині під назвою “Операція Організації Об’єднаних Націй по нагляду за виконанням умов примирення” широкого розповсюдження набули операції по підтриманню миру. За п’ятдесят років було проведено 49 операцій, з них 36 здійснені за останні десять років. На кінець травня 1998 р. ООН поводить 17 різноманітних операцій по підтриманню миру, в яких було задіяно 14000 солдат, офіцерів, воєнних наглядачів, цивільних поліцейських та службовців. Після декількох років сумнівів у спроможності ООН здійснити операції по підтриманню миру в березні 1998 р. після трирічної перерви була проведена нова операція по підтриманню миру в Центральноафриканській Республіці. І це показало, що ООН хоче та продовжує відігравати вирішальну роль у здійсненні операцій по підтриманню миру. Але у Статуті ООН поряд із засобами забезпечення колективної безпеки операції по підтриманню миру не передбачені та взагалі не згадуються.
Загальновизнано, що внаслідок “холодної війни” механізм колективної безпеки, передбачений у Статуті ООН, практично не діяв. Але, починаючи з 1948 р., коли Радою Безпеки ООН була створена Операція ООН для нагляду за виконанням умов примирення в Палестині, Організація Об’єднаних Націй почала широко використовувати операції по підтриманню миру. Саме завдяки цим операціям, які не передбачені в Статуті ООН, були врегульовані численні конфлікти, попереджене пряме зіткнення двох блоків, що сформувалися на міжнародній арені. Операції по підтриманню миру проводяться на основі цілей і принципів Статуту ООН, але їх міжнародно-правове регулювання відбувається за допомогою звичаєвих норм, сформульованих в резолюціях Ради Безпеки, а в деяких випадках - рішень Генеральної Асамблеї, які визнаються державами обов’язковими (оpinio juris) в міжнародних угодах, що регулюють представлення військ, розташування військ на території зацікавлених країн, тощо.
Таке становище обумовлює необхідність дослідження міжнародно-правових аспектів регулювання операцій по підтриманню миру, як головного засобу здійснення миротворчої діяльності ООН, спрямованої на забезпечення міжнародного миру та безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Роль ООН в забезпеченні міжнародної безпеки після “холодної війни”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок