Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПРИКЛАДІ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ

ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПРИКЛАДІ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПРИКЛАДІ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОНЧАРЕНКО ЕДУАРД ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 502.33:504.054:654.1
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
НА ПРИКЛАДІ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
СУМИ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Касьяненко Володимир Олексійович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Олійник Ярослав Богданович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри економічної та соціальної
географії;
кандидат економічних наук
Шевельов Іван Іванович,
медсанчастина Управління служби безпеки
України в Сумській області, головний лікар
Провідна установа – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економічного регулювання природокористування, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2004 року o 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “ 4 ” червня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний рівень інформаційних технологій в Україні вимагає нових підходів вирішення протиріч між техніко-економічними досягненнями та екологічною безпекою пропонованих послуг. Аналіз наукових джерел, присвячених проблемам впливу засобів інформатизації – комп’ютерів, мобільних телефонів, безпровідних пристроїв, – виявив високу вірогідність погіршення стану здоров’я споживачів від впливу стресогенного фактору – електромагнітного випромінювання. Збільшення обсягів споживання інформаційно-телекомунікаційних послуг населенням потребує необхідності розроблення підходів до кількісної оцінки збитку від негативного впливу засобів інформатизації на споживачів, зіставлення вигод для суб'єктів телекомунікаційного ринку з майбутніми витратами на відновлення здоров’я споживачам послуг.
З огляду на значне збільшення абонентської мережі операторів мобільного зв'язку, що на сьогоднішній день охоплює більше 14% населення держави, збільшення кількості користувачів персональних комп’ютерів та зменшення середнього віку споживача інформаційних послуг, проблема врахування екологічної складової при ухваленні рішень розвитку інформаційних технологій набуває державного значення. В умовах нерегульованого розвитку інформаційно-телекомунікаційної галузі є вірогідність розповсюдження абонентського устаткування, що має максимальний негативний вплив на споживача. В такому разі у період проявлення відкладених наслідків, що настає стрибкоподібно через 10-15 років після початку користування шкідливим абонентським устаткуванням, зростання витрат на охорону здоров'я стане серйозною проблемою.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження полягає в необхідності розроблення наукових підходів до еколого-економічного обгрунтування необхідності врахування можливих збитків, пов’язаних з погіршенням здоров’я абонентів при прийнятті рішень з розвитку інформаційних технологій. Впровадження в практику прийняття рішень обов’язкового врахування екологічних критеріїв здатне забезпечити розвиток інформаційно-телекомунікаційних послуг з мінімальною шкідливістю для здоров’я абонентів.
Проблеми врахування екологічної складової в розвитку інформаційних технологій, формування наукових підходів екологічно орієнтованої економіки знайшли відображення у роботах відомих вітчизняних та зарубіжних вчених: О.Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПРИКЛАДІ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок