Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ І АНЕМІЄЮ

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ І АНЕМІЄЮ

Назва:
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ І АНЕМІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АРТЕМЕНКО ГЕННАДІЙ ЯКОВИЧ
УДК 618.3:577.17
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ
ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ
З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ І АНЕМІЄЮ
14.01.01– Акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького МОЗ України.
Науковий керівник:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Чайка Володимир Кирилович, завідуючий кафедрою акушерства, гінекології і перинатології ФПО Донецького державного медичного університету.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Грищенко Ольга Валентинівна, завідуюча кафедрою перинатології і гінекології Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Доктор медичних наук, професор Золотухін Микола Семенович завідуючий кафедрою акушерства і гінекології №1 Донецького державного медичного університету.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра акушерства і гінекології №1
Захист дисертації відбудеться “25”листопада 1999 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (310022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету(310022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “25” жовтня 1999 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат медичних наук О.П.Танько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Найчастішими ускладненнями гестаційного процесу є прееклампсія (ПЕ), частота якої багато років зберігається в межах 7-30% і не має помітної тенденції до зниження В.Н.Сєров, 1997, I.A.Buhimschi, 1998, і анемії вагітних (АВ), що зустрічаються у 6.5% – 67% жінок А.С.Мордухович, 1991, А.Я.Сенчук, 1996. Серед усіх видів анемій у вагітних на першому місці стоїть залізодефіцитна, що складає 75-95% А.Я.Сенчук, 1994. Перебіг ПЕ і АВ несприятливо відбивається на стані плоду, що, певно, пов'язано із порушеннями у фетоплацентарній системі М.В.Федорова, 1990.
При фетоплацентарній недостатності (ФПН) спостерігаються уповільнення зростання плаценти та поява в її тканинах склеротичних змін і некрозів, гіпоксія, гіпотрофія та антенатальна загибель плоду Г.М.Савельєва, 1991.
Караганова Є. Я. (1997) відзначає, що у 25-86% новонароджених від матерів, які мали ФПН, спостерігаються ознаки порушення мозкового кровообігу, що проявляються відразу після народження або в ранньому неонатальному періоді. Перинатальна смертність при ПЕ досягає 3.2-36.6 ‰ А.Кацаулов, 1990, A.F.Safflas, 1990, а при АВ до 75‰ А.С.Мордухович, 1991.
Висока частота розвитку ФПН при ПЕ та АВ, тяжкість клінічних проявів і ускладнень для плоду та новонародженого обумовлюють підвищений інтерес до вивчення патогенетичних механізмів даної патології І.С.Сидорова, 1995.
Вважається, що зменшення матково-плацентарного кровообігу є основною ланкою в розвитку фетоплацентарної недостатності В.Н.Сєров, 1997. Існують дані про зниження плацентарного кровообігу на фоні підвищення резистентності судин під впливом біогенних амінів, але їх роль у розвитку ФПН у літературі освітлена недостатньо В.І.Грищенко, 1996. Можливо, зміни концентрацій біогенних амінів пов’язані із порушенням динамічних процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і змінами структури мембран клітин В.В.Абрамченко, 1995.
Метаболічні розлади у вагітних можуть призводити до комплексу патологічних змін та розвитку хронічної внутрішньоутробної інтоксикації плоду, що впливає на подальші адаптивні можливості організму новонародженого і може ускладнювати перебіг раннього неонатального періоду. Останнім часом з'явилися повідомлення про можливість визначення ступеня інтоксикації в організмі за рівнем середньомолекулярних пептидів (СМП) у біологічних рідинах. Вивчені закономірності зміни рівня СМП в терапевтичній, хірургічній та анестезіологічній практиці, а також в перинатології О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ І АНЕМІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок