Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНА РОСІЙСЬКА АНТИУТОПІЯ (1980 – 2000-і роки): ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО (проза)

СУЧАСНА РОСІЙСЬКА АНТИУТОПІЯ (1980 – 2000-і роки): ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО (проза)

Назва:
СУЧАСНА РОСІЙСЬКА АНТИУТОПІЯ (1980 – 2000-і роки): ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО (проза)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
КОПАЧ ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 82 – 31 = 161.1
СУЧАСНА РОСІЙСЬКА АНТИУТОПІЯ
(1980 – 2000-і роки):
ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО
(проза)
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2005Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Ніколенко Ольга Миколаївна,
завідувач кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Гусєв Віктор Андрійович, завідувач кафедри російського та порівняльного літературознавства Дніпропетровського національного університету;
кандидат філологічних наук, доцент Горюнова Раїса Михайлівна, доцент кафедри російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського
Провідна установа
Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, кафедра історії російської літератури
Захист відбудеться “ 9 ” грудня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.052.05 Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4)
Автореферат розісланий “ 8 “ листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Антиутопія – один із найпродуктивніших жанрів у російській літературі ХХ століття. В антиутопії знайшли відбиток історичні події, соціальні експерименти, особливості суспільної свідомості, а також зміна літературних форм. Протягом XX століття в російській літературі оформилися жанрові ознаки антиутопії, її національна своєрідність (Є. Замятін, А. Платонов, М. Булгаков, Ю. Даніель, В. Аксьонов та ін.). На межі XX – XXI століть антиутопія вступила в новий етап свого розвитку. Зміни, що відбулися в суспільному житті та в літературі, обумовили появу цілої низки творів (В.Войновича, Т. Толстої, Е. Лимонова, В.Пелевіна, О.Кабакова та ін.), які засвідчують подальшу еволюцію жанру та його модифікації.
Наукове вивчення антиутопії в російському та українському літературознавстві розпочалося з другої половини 1980-х років. Зростанню інтересу дослідників та читачів до антиутопії сприяли процеси демократизації, позбавлення від ідеологічного тиску, публікації текстів антиутопій. Проблеми антиутопії в цілому та творчість окремих авторів вивчали Б. Ланін, М. Липовецький, О. Ніколенко, Ю. Латиніна, М.Золотоносов, Є. Ованесян, Г. Нефагіна, Т. Давидова, І. Шайтанов, О.Михайлов, О. Звєрєв та ін. Серед зарубіжних досліджень варто відзначити доробок Г. Морсона, А. Петруччані, Ц. Тодорова, І. Тартальа та ін. Хоча в окремих працях розглядалися деякі особливості антиутопії на сучасному етапі (О. Стрельцова, Л. Барташевич, Є. Пономарьов, Р. Арбитман, В. Іванцов, К. Кумар та ін.), але загалом у вітчизняному та зарубіжному літературознавстві немає системних досліджень, присвячених жанровій своєрідності та динаміці російської антиутопії 1980 – 2000-х років.
Саме поняття “жанр” і похідні від нього є дискусійними. Слідом за Н. Бернадською ми виходимо з того, що жанр являє собою “художнє ціле, у якому взаємодіють домінантні (більш-менш постійний набір ознак, які охоплюють різні рівні твору – від тематичного до сюжетно-композиційного та мовного) й змінні ознаки (система гнучких і рухливих варіативних елементів структури). Перші з них забезпечують кістяк будь-якого жанру, другі – його модифікацію, залежну від мислення, світовідчуття, психології окремого письменника, а також своєрідних рис – естетичних, історичних, національних – літератури певного періоду” Бернадська Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУЧАСНА РОСІЙСЬКА АНТИУТОПІЯ (1980 – 2000-і роки): ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО (проза)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок