Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ РОБОТИ ДРЕНАЖНИХ СВЕРДЛОВИН З ЕРЛІФТНОЮ СИСТЕМОЮ ВОДОВІДБОРУ ДЛЯ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВІД ПІДТОПЛЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ КАМ'ЯНКА-ДНІПРОВСЬКОЇ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНОЇ ЗАВІСИ)

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ РОБОТИ ДРЕНАЖНИХ СВЕРДЛОВИН З ЕРЛІФТНОЮ СИСТЕМОЮ ВОДОВІДБОРУ ДЛЯ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВІД ПІДТОПЛЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ КАМ'ЯНКА-ДНІПРОВСЬКОЇ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНОЇ ЗАВІСИ)

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ РОБОТИ ДРЕНАЖНИХ СВЕРДЛОВИН З ЕРЛІФТНОЮ СИСТЕМОЮ ВОДОВІДБОРУ ДЛЯ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВІД ПІДТОПЛЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ КАМ'ЯНКА-ДНІПРОВСЬКОЇ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНОЇ ЗАВІСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
КРУЧЕНЮК Василь Данилович
УДК 627.8.034.9 : 624.131.63
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ РОБОТИ ДРЕНАЖНИХ СВЕРДЛОВИН З ЕРЛІФТНОЮ СИСТЕМОЮ ВОДОВІДБОРУ
ДЛЯ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВІД ПІДТОПЛЕННЯ
(НА ПРИКЛАДІ КАМ'ЯНКА-ДНІПРОВСЬКОЇ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНОЇ ЗАВІСИ)
Спеціальність 06.01.02 – сільськогосподарські меліорації (технічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Хоружий Петро Данилович, Інститут гідротехніки і меліорації УААН, завідувач відділу сільськогосподарського водопостачання та каналізації;
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Рокочинський Анатолій Миколайович, Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри гідромеліорації;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Сторчак Валентина Андріївна, Державний інституту управління та економіки водних ресурсів, доцент кафедри водогосподарських систем і охорони праці;
Провідна установа: | Інститут гідромеханіки Національної академії наук України,
м. Київ, вул. Желябова, 8/4
Захист відбудеться „ 21 ” вересня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
 
Автореферат розіслано „17” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук с.н.с. Т.І. Топольнік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи зумовлена необхідністю захисту територій, що потерпають від підтоплення ґрунтовими водами. У більшості випадків це пов’язано із наслідками техногенної діяльності, зокрема, будівництвом водосховищ. Лише у зоні негативного впливу каскаду дніпровських водосховищ знаходиться 33 масиви загальною площею 198 тисяч га, де розміщено 700 великих підприємств, 190 населених пунктів, в яких мешкають близько 400 тисяч чоловік. Захист їх від підтоплення забезпечується комплексом захисних споруд, які характеризуються суттєвою різноманітністю способів і технічних засобів водовідведення. За багаторічний термін експлуатації більшість із них відпрацювала нормативний термін, морально і фізично застаріла і потребує заміни. Зокрема, дренажні води з Каховського водосховища суттєво впливають на гідрогеолого-меліоративний стан територій міст Нікополь, Кам’янка-Дніпровська та селища Велика Знам’янка, відмітки поверхні яких на 5…7 м нижчі рівнів у водосховищі. Для їхнього захисту у 1956 році було побудовано 330 дренажних свердловин з ерліфтною системою водовідбору. Проте протягом усього терміну експлуатації їхня робота характеризується низькою надійністю і неспроможна забезпечити проектний режим рівнів ґрунтових вод на прилеглих до них територіях. Необхідність розробки наукових підходів до удосконалення конструкцій дренажних свердловин з ерліфтною системою водовідбору з підвищення інтенсифікації та ефективності роботи на прикладі Кам’янка-Дніпровської протифільтраційної завіси (ПФЗ) визначили вибір теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано протягом 2003 – 2006 років відповідно до тематичних планів науково-дослідних робіт Інституту гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук за участю автора як відповідального виконавця, так і керівника за держбюджетною тематикою відповідно до комплексних галузевих програм Держводгоспу України у рамках державної програми „Наукове обґрунтування і розробка технологічної схеми та конструкції споруд для забезпечення ефективної роботи протифільтраційних завіс від підтоплення дренажними водами з водосховищ” (№ держреєстрації 01040010629).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ РОБОТИ ДРЕНАЖНИХ СВЕРДЛОВИН З ЕРЛІФТНОЮ СИСТЕМОЮ ВОДОВІДБОРУ ДЛЯ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ВІД ПІДТОПЛЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ КАМ'ЯНКА-ДНІПРОВСЬКОЇ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНОЇ ЗАВІСИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок