Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> експериментальне дослідження та математичне моделювання теплопередавальних характеристик пульсаційних теплових труб

експериментальне дослідження та математичне моделювання теплопередавальних характеристик пульсаційних теплових труб

Назва:
експериментальне дослідження та математичне моделювання теплопередавальних характеристик пульсаційних теплових труб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,48 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеська Державна академія холоду
Кузнєцов ігор Олегович
УДК 621.565.83-97:53.072.8
експериментальне дослідження та математичне моделювання теплопередавальних характеристик пульсаційних теплових труб
Спеціальність - 05.14.06 Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика.
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Одеса 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській державній академії холоду Міністерства освіти і науки (МОН) України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор НДС Одеської державної академії холоду Смирнов Генріх Федорович
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Горбенко Геннадій Олександрович, зав. каф. аерокосмічної теплотехніки національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” МОН України.
кандидат технічних наук, доцент, Афанасьєв Борис Анатольович, Одеська державна академія холоду МОН України, доцент кафедри технічної термодинаміки.
Провідна установа – Інститут технічної теплофізики НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 22 червня 2006 р. об 13 годин в ауд. 108 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.087.01 в Одеській державній академії холоду за адресою: вул. Дворянська, 1/3 м. Одеса 62026 Україна.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ОДАХ за адресою: вул. Дворянська, 1/3 м. Одеса 62026 Україна
Автореферат розіслано 19 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор Мілованов В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Автономні теплопередавальні пристрої - теплові труби (ТТ) і термосифони (ТС) широко застосовуються в різних галузях сучасної теплотехніки. Особливо актуально їхнє застосування в системах терморегулювання радіоелектронної й обчислювальної техніки, теплообмінному устаткуванні, технологічних процесах, критичних до дотримання температурних режимів. Однак, широке застосування цих пристроїв найчастіше стримує висока собівартість і складність виготовлення.
З початку 90-х років японськими інженерами запропонований новий тип автономних теплопередавальних пристроїв, названий пульсаційними тепловими трубами (ПТТ). ПТТ являють собою змієвиковий канал капілярних розмірів, що перетинає зони нагрівання й охолодження і заповнений двофазним теплоносієм. Конкретна реалізація й конструкція ПТТ дуже різноманітна. ПТТ можуть бути виготовлені з капілярної трубки, що навивається між джерелом і стоком тепла. Капіляр ПТТ може бути служити ребром радіатора. Капілярний канал може формуватися у масиві конструкції пристрою і т.д. Основною перевагою ПТТ у порівнянні з іншими автономними теплопередавальними пристроями є відсутність капілярно-пористої структури й здатність роботи при будь-якій орієнтації у полі сил тяжіння. Усе це, дає підставу вважати ПТТ вартою уваги альтернативою ТТ і ТС.
Незважаючи на десятилітні дослідження роботи ПТТ, на сьогоднішній день усе ще важко давати рекомендації з приводу доцільності застосування ПТТ у тій чи іншій області теплотехніки. Насамперед, відсутнє розуміння причин виникнення теплопереносу в ПТТ. Немає також обґрунтованих фізичних уявлень, що давали би можливість зрозуміти за рахунок чого, при відсутності капілярної структури, можливий перенос тепла проти сил тяжіння. Відсутнє розуміння, де закінчується область випарних термосифонів і здійснюється перехід до того, що називається ПТТ. Не відомі також граничні можливості даних пристроїв по максимальній тепловій потужності, мінімальному термічному опорові і т.д. Відсутнє також розуміння, наскільки стабільна робота таких пристроїв. Існуючі в різних дослідженнях експериментальні результати й припущення про фізичні механізми дії ПТТ не дають на це відповіді. Не існує єдиної думки про механізми теплопереносу і виникнення циркуляції в ПТТ. Усі ці фактори підкреслюють актуальність експериментальних досліджень та моделювання теплопередавальних характеристик ПТТ.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалася відповідно до пріоритетного напрямку розвитку науки й техніки в Україні в області “Новітні та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та АПК”; законодавчих актів: Закон України №74/94-ВР від 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: експериментальне дослідження та математичне моделювання теплопередавальних характеристик пульсаційних теплових труб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок