Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ПРИКЛАДІ ХВОРОБ СИСТЕМИ КРОВООБІГУ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ПРИКЛАДІ ХВОРОБ СИСТЕМИ КРОВООБІГУ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ПРИКЛАДІ ХВОРОБ СИСТЕМИ КРОВООБІГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
Шевченко Олена Миколаївна
УДК 616.1 – 082:338.51
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ
ЦІНОУТВОРЕННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ
НА ПРИКЛАДІ ХВОРОБ СИСТЕМИ КРОВООБІГУ
14.02.03 – соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в КМАПО ім. П.Л. Шупика на кафедрі управління охороною здоров’я
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Корнацький Василь Михайлович
Iнститут кардiологiї iм. М.Д. Стражеска АМН України,
головний лiкар – заступник директора по клiнiчнiй роботi,
керiвник наукового вiддiлу медико-соцiальних проблем кардiологiї,
заслужений лiкар України.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Авраменко Олександр Іванович, Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри радіології;
доктор медичних наук, професор Солоненко Іван Миколайович, Національна академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління охороною здоров’я.
Провідна установа
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ
Захист відбудеться “ 30 ” вересня 2005 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.07 в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9, кафедра управління охороною здоров’я.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий “11” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бугро В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Концепцією розвитку охорони здоров’я затвердженою Президентом України у грудні 2000 року передбачається покращання стану здоров’я населення, але на її виконання немає обгрунтованих необхідних ресурсів, оскільки державне фiнансування галузі, що складає 20 % вiд потреб, є вкрай недостатнім, а також на сьогоднiшнiй день не визначена обгрунтована вартість, що стало наслiдком вiдсутностi єдиних методичних пiдходiв до цiноутворення медичної допомоги.
На сучасному етапі соціально-економічного розвитку України відсутня обгрунтована концепція ціноутворення при наданні належної кардіологічної допомоги та не розроблена методика розрахунку необхідних економічно-обгрунтованих витрат для її фінансового забезпечення.
Дослiдження вартостi саме кардiологiчної допомоги пояснюється високими показниками ураженості населення хворобами серцево-судинної системи, смертність від яких зросла на 39,7 % та перевищує європейський показник на 72,4 % займаючи 60,9 % у загальнiй структурi (Коваленко В.М., Криштопа Б.П., Корнацький В.М., 2002).
У зв’язку з цим розроблена Державна Програма Кабінету міністрів України на 2004 - 2010 рр. попередження серцево-судинних захворювань спрямована на зниження передчасної смертності та інвалідності, виконання якої має певні труднощі у зв’язку з відсутністю обгрунтованої потреби у фінансуванні.
За економiчними законами, медична допомога як послуга, повинна мати вартiсть, яка залежить вiд витрачених ресурсiв. Останні включають медичні кадри, матерiально-технiчну базу, медикаментозне забезпечення та засоби діагностики, а також витрати на утримання закладів.
Для ефективного та рацiонального використання ресурсiв i, вiдповiдно, об’єктивного цiноутворення, великого значення набуває створення Стандартiв надання медичної допомоги та Нацiонального формуляру життєво необхiдних лiкарських засобiв гарантованого мінімуму. Крім того, існуюча система охорони здоров’я потребує оптимізації, а запропоновані адаптаційні технології грунтуються на багатоканальній формі фінансування з державною часткою не менше половини, законодавчій базі і економічно зацікавленій профілактичній спрямованості.
З метою формування оптимальної цiни для лiкування конкретної кардiологiчної патологiї, в умовах надзвичайно широкого вибору новiтнiх технологiй, багато уваги придiляється аналiзу економiчної ефективностi.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА ПРИКЛАДІ ХВОРОБ СИСТЕМИ КРОВООБІГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок