Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ-ВИРОБНИКІВ ТРИКОТАЖНОЇ ПРОДУКЦІЇ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ-ВИРОБНИКІВ ТРИКОТАЖНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ-ВИРОБНИКІВ ТРИКОТАЖНОЇ ПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Комплексні економічні перетворення, що відбуваються сьогодні в Укра
їні, мають на меті не лише виробити моделі та механізми поб


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Стрельченко Наталія Миколаївна
УДК 677.025.009.12
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
ПІДПРИЄМСТВ-ВИРОБНИКІВ
ТРИКОТАЖНОЇ ПРОДУКЦІЇ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Науковий
керівник: | доктор економічних наук, професор
ЮХИМЕНКО Володимир Васильович,
Київський національний торговельно-економічний університет,
професор кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні
опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович
Чернівецький торговельно-економічний інститут,
заступник директора
кандидат економічних наук, доцент
Святненко Вікторія Юріївна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри менеджменту інноваційної і інвестиційної діяльності
Провідна
установа: |
Харківський національний економічний університет,
кафедра міжнародної економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності , Міністерство освіти і науки, м. Харків
Захист відбудеться “18” січня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ - 156, вул. Кіото, 19, ауд. А 227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ - 156, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “ 15 ” грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Н.І.Морозова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним елементом ринкової економіки є конкуренція. Саме вона спонукає підприємства та інших суб’єктів економічних відносин до вдосконалення своєї діяльності, що робить їх більш успішними ніж конкуренти. Мірилом цього успіху виступає конкурентоспроможність, яка фактично характеризує переваги того чи іншого товаровиробника на внутрішньому і міжнародному ринку. Таким чином, конкуренція і конкурентоспроможність можуть розглядатись як найбільш важливі категорії економічного механізму ринкової економіки. Тому дослідження теоретико-методологічних аспектів конкуренції і конкурентоспроможності знайшли досить широке відображення в працях зарубіжних вчених-економістів. Це, насамперед, праці І. Ансоффа, С. Брю, Дж. Кейса, Д. Нейблафа, Д. Сакса, П. Самуельсона, К. Прахлада, М. Портера, Дж. Хенйвуда, М. Фрідмена, Й. Шумпетера та ін. В їх роботах в основному розглядаються теоретичні проблеми конкуренції і конкурентоспроможності в аспекті загальних проблем розвитку світової економіки.
У зв’язку з формуванням основних засад ринкової економіки в Україні останніми роками певна увага щодо дослідження питань конкуренції і конкурентоспроможності приділяється і українськими вченими-економістами, а саме вони розглянуті в працях Т. Балабанової, С. Гаврилишина, М. Диканя, Ю. Іванова, В. Лагутіна, А. Мазаракі, І. Малярчук, Т. Мельник, А. Піддубної, В. Пастухової, І. Оберемчук, В.Святненко, Г. Скударя, О. Сіваченка, І. Смоліна, І.Школи, О. Шниркова та ін. В цих роботах на основі загальних теоретико-методологічних аспектів конкуренції і конкурентоспроможності досліджуються особливості формування конкурентних відносин у країнах з перехідною економікою і, насамперед, в Україні.
Критичний аналіз наукових праць щодо окресленої проблеми показав, що і до теперішнього часу мають місце теоретико-методологічні розбіжності щодо визначення економічної сутності конкуренції і конкурентоспроможності, характеру і класифікації факторів, які впливають на конкурентоспроможність окремих галузей і підприємств, методичного інструментарію оцінки її рівня, не повною мірою враховується специфіка прояву цих категорій в транзитивних економіках, а також в конкретних галузях і окремих підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ-ВИРОБНИКІВ ТРИКОТАЖНОЇ ПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок