Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез та властивостІ функцІонально замІщених 4-циклогексанспІропІридин-2-тІонІв

Синтез та властивостІ функцІонально замІщених 4-циклогексанспІропІридин-2-тІонІв

Назва:
Синтез та властивостІ функцІонально замІщених 4-циклогексанспІропІридин-2-тІонІв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Дяченко Олександр Данилович
УДК 547.823+547.824+547.825+547.834.1
Синтез та властивостІ функцІонально замІщених
4-циклогексанспІропІридин-2-тІонІв
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор хімічних наук, професор Десенко Сергій Михайлович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Українець Ігор Васильович,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри фармацевтичної хімії
кандидат хімічних наук Чебанов Валентин Анатолійович,
Науково-технологічний комплекс "Інститут монокристалів"
НАН України, с.н.с. відділу фотоактивних гетероциклічних сполук
Провідна установа – Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
відділ хімії азолів, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 25 ” вересня 2003 р. о 1300 годині в ауд. 7-80 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 30 ” липня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чепелєва Л. В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В ряду важливих біологічно активних сполук, що використовуються для одержання лікарських засобів широкої фармакологічної дії, одне із провідних місць займають спірозаміщені піперидини та їх ненасичені та конденсовані аналоги. Так, серед них знайдено препарати для лікування патологій центральної нервової системи та опіків, сполуки з антиаритмічною, гіпотензивною та ВІЧ-активністю, знеболюючі засоби та активні інгредієнти в лікарських препаратах, що запобігають звиканню до наркотичних засобів.
Враховуючи високу практичну значимість спірозаміщених азотовмісних гетероциклів та їх важкодоступність, розробка нових і зручних методів синтезу та дослідження їх властивостей уявляється актуальною задачею. Крім того, перспективні однореакторні методи їх синтезу, засновані на багатокомпонентній конденсації. Сполуки такого типу можуть бути придатні і для пошуку біологічно активних речовин методами комбінаторної хімії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. З 1976 року тематика науково-дослідницької роботи кафедри хімії Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка тісно пов’язана з вивченням азото- та халькогеновмісних гетероциклічних систем. Дана дисертаційна робота є складовою частиною планових фундаментальних досліджень "Розробка методів синтезу, дослідження хімічних властивостей та біологічної активності заміщених піридин- і хінолінхалькогенонів та конденсованих 4Н-піранів як сполук з широкою фармакологічною дією" (номер державної реєстрації 01980002637 від 20.04.98 р.) та координаційного плану "Нові біоло-гічно активні речовини та екологічно безпечні технології для медицини, сільського господарства і захисту матеріалів від біопошкоджень" (відповідно до наказу Міністерства освіти України № 37 від 13.02.97 р.). Індивідуальний внесок автора полягає в розробці методів синтезу та вивченні хімічних перетворень 4-спірозаміщених частково гідрованих піридинів, що містять нітрильну, карбамоїльну або естерну групи в положенні 3 як нових перспективних біосубстратів.
Мета дослідження. Розробити методи синтезу 4-спіроциклоалкан-3-ціано(карбамоїл, алкоксикарбоніл)заміщених ди-, тетрагідропіридин-2-тіонів та піперидин-2-тіонів за реакцією Міхаеля, вивчити їх будову та можливі напрямки подальшої трансформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез та властивостІ функцІонально замІщених 4-циклогексанспІропІридин-2-тІонІв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок