Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМУВАННЯ ВОДОПОДАЧІ НА ЗРОШУВАЛЬНІ СИСТЕМИ

НОРМУВАННЯ ВОДОПОДАЧІ НА ЗРОШУВАЛЬНІ СИСТЕМИ

Назва:
НОРМУВАННЯ ВОДОПОДАЧІ НА ЗРОШУВАЛЬНІ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Українська академія аграрних наук
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
РОЗГОН Вячеслав Анатолійович
УДК 631.67
НОРМУВАННЯ ВОДОПОДАЧІ
НА ЗРОШУВАЛЬНІ СИСТЕМИ
06.01.02 - Сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідротехніки і меліорації Української академії
аграрних наук (УААН)
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Михайлов Юрій Олексійович,
Інститут гідротехніки і меліорації,
головний науковий співробітник
Офіційні
опоненти: | доктор технічних наук, професор, академік УААН, Ромащенко Михайло Іванович,
Інститут гідротехніки і меліорації,
перший заступник директора;
кандидат технічних наук,
Рябцев Михайло Павлович,
Каховська гідрогеолого-меліоративна експедиція,
головний гідрогеолог
Провідна установа: | Український державний університет водного
господарства та природокористування,
Міністерство освіти і науки України, м. Рівне, вул. Соборна, 11
Захист відбудеться "24" грудня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано ” 24” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. Т.І.Топольнік
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи зумовлена необхідністю модернізації та реконструкції зрошувальних систем для раціонального використання водних та енергетичних ресурсів. Одним з ефективних напрямів вирішення цього актуального науково-технічного завдання є нормування водоподачі-брутто на зрошувальні системи та оцінки їхніх властивостей регулювання надлишків води з наступним використанням для поливу. Завдяки нормуванню водоподачі-брутто зменшуються технологічні скиди та фільтрація води із зрошувальних каналів, витрати електроенергії на подачу води та її розподіл до споживачів, поліпшується гідрогеолого-меліоративний стан зрошуваних та прилеглих до них земель. Результати оцінки регулюючої здатності існуючих зрошувальних систем дають змогу зробити наукове та техніко-економічне обґрунтування кількості і загального об’єму регулювальних ємностей у каналах і поза ними.
Проблема водокористування на зрошувальних системах є найбільш актуальною для півдня України, де зосереджено 80...85% загальної площі зрошуваних земель, яка сьогодні поливається. Для того, щоб при проектуванні та реконструкції зрошувальних систем запобігти негативному впливу зрошення на природне середовище та відпрацювати заходи щодо попередження їх, необхідно знати умови та закономірності формування водного балансу зрошуваних земель.
Нормування водокористування на зрошувальних системах, їхня модернізація та реконструкція передбачені „Комплексною державною програмою розвитку меліорації земель та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь в Україні в 2001–2005 роках та прогноз до 2010 р.”, а також „Загальнодержавною програмою розвитку водного господарства України на період до 2020 року”.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертація виконувалась в рамках тематики Інституту гідротехніки і меліорації УААН за державними науково-технічними програмами „Ресурсозберігаюче водокористування в АПК”, зокрема за завданням „Розробити методи управління якістю поверхневих та підземних вод, технології їх раціонального використання в аграрній галузі” (№ держ. реєстр. 0196U021791), а також за науковою програмою “Методи оптимізації водного балансу територій та управління водними ресурсами в АПК України” (шифр 03.01, № держ. реєстр. 0198U003568 ).
Мета досліджень полягає в науковому обґрунтуванні норм водоподачі-брутто на зрошувальні системи півдня України для проведення модернізації, реконструкції та забезпечення ресурсозберігаючих природоохоронних технологій управління водокористуванням на них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НОРМУВАННЯ ВОДОПОДАЧІ НА ЗРОШУВАЛЬНІ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок