Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТІОЛОГІЯ, Клініко-функціональнІ МЕТОДИ діагностикИ міокардіодистрофії у високопродуктивних корів ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

ЕТІОЛОГІЯ, Клініко-функціональнІ МЕТОДИ діагностикИ міокардіодистрофії у високопродуктивних корів ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

Назва:
ЕТІОЛОГІЯ, Клініко-функціональнІ МЕТОДИ діагностикИ міокардіодистрофії у високопродуктивних корів ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,58 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАРАНДАК ПАВЛО ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 619:616.12–071.4/071.6–073.7–079.4:636.2.03
ЕТІОЛОГІЯ, Клініко-функціональнІ МЕТОДИ діагностикИ
міокардіодистрофії у високопродуктивних корів
ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ
16.00.01 – діагностика і терапія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – кандидат ветеринарних наук
Сахнюк Володимир Володимирович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
доцент кафедри терапії та клінічної діагностики
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук
Павлов Михайло Єфремович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
професор кафедри внутрішніх хвороб тварин;
кандидат ветеринарних наук, доцент
Фасоля Валентина Павлівна,
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри внутрішніх хвороб тварин
та фізіології
Захист дисертації відбудеться “18” грудня 2007 р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 в Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “ 15 листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ______________________ Чорнозуб М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ураження серця найчастіше виникають вторинно як ускладнення хвороб, зумовлених порушенням обміну речовин, гінекологічних, хірургічних, інфекційних та паразитарних, за гострих або хронічних інтоксикацій організму. Виникненню їх сприяють стресові фактори – гіпокінезія, скупчення тварин, шуми приведених у дію механізмів (Paccioli D., 1999). Особливе місце серед різноманітних незапальних уражень серця посідає міокардіодистрофія. Доведено, що захворювання може виникати внаслідок різних хвороб, у тому числі безпосередньо не пов’язаних з ураженням органів кровообігу (Spirito P. et al., 1994; Золотова Л.І., 2000).
Міокардіодистрофія, за даними Н.М. Жукової (1987), реєструється у 27 % корів, проте для її діагностики використовуються переважно загальноклінічні методи (огляд, пальпація, аускультація) і частково спеціальні (вимірювання артеріального кров’яного тиску та електрокардіографія). У той же час у медичній практиці значна увага приділяється біохімічним методам діагностики, зокрема визначенню кардіоспецифічних ізоферментів креатинкінази (КК) і лактатдегідрогенази (ЛДГ) (Амелюшкина В.А. с соавт., 1999). У ветеринарній медицині ферментодіагностика хвороб серця вивчалася на собаках (Billadello J.J. et al., 1989). Це поки що перші повідомлення. Дані щодо активності кардіоспецифічних ізоферментів у корів та їх інформативності для діагностики хвороб серця відсутні. Тому проблема міокардіодистрофії залишається актуальною як у плані подальшого вивчення етіології, механізмів розвитку, так і пошуку нових інформативних методів оцінки функціонального стану серця, діагностики патології та експериментального обгрунтування ефективних засобів лікування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною наукової тематики кафедри терапії та клінічної діагностики Білоцерківського державного аграрного університету (номер держреєстрації 0104U007451), яка є складовою держбюджетної угоди 1/27 з Міністерством аграрної політики України “Теоретичне та експериментальне обгрунтування методів ранньої діагностики, профілактики і терапії хвороб, спричинених розладами метаболізму (кетоз, міокардіо-, гепато- і остеодистрофія, нефротичний синдром) у високопродуктивних корів та впроваджен-ня їх у виробництво".
Мета роботи – експериментально і теоретично обгрунтувати інформативність кардіоспецифічних ізоферментів КК та ЛДГ для діагностики міокардіодистрофії у високопродуктивних корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕТІОЛОГІЯ, Клініко-функціональнІ МЕТОДИ діагностикИ міокардіодистрофії у високопродуктивних корів ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок