Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості киснево – транспортної функції крові та інтенсивної терапії у пацієнтів з гострою анемією

Особливості киснево – транспортної функції крові та інтенсивної терапії у пацієнтів з гострою анемією

Назва:
Особливості киснево – транспортної функції крові та інтенсивної терапії у пацієнтів з гострою анемією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство охорони здоров'я України
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика
ВОЛОШИН РОМАН ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК: 616.1.- 089:616-036.828-08
Особливості киснево – транспортної функції крові та інтенсивної терапії у пацієнтів з гострою анемією
14.01.30 - анестезіологія і інтенсивна терапія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова АМН України (м. Київ)
Науковий керівник:
доктор медичних наук, провідний науковий співробітник
 
Руденко Анатолій Вікторович,
Інститут серцево - судинної хірургії ім. М.М.Амосова АМН України,
зав. відділенням хірургічних методів лікування коронарної недостатності
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Старіков Анатолій Володимирович,
 
Інститут гематології і трансфузіології АМН України, керівник відділу інтенсивної терапії
доктор медичних наук, професор
Чепкій Леонард Петрович,
На-ці-о-наль-ний Ме-ди-ч-ний уні-вер-си-тет ім.О.О.Богомольця МОЗ Укра-ї-ни,
про-фе-сор ка-фе-д-ри ане-с-те-зі-о-ло-гії та інтенсивної терапії
Провідна
установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
кафедра анестезіології та інтенсивної терапії (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться 20 травня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (за адресою: 04107, м. Київ, вул. Багговутівська 1, Київський обласний центр охорони здоровя матері та дитини, 9 поверх, аудиторія)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської ме-дичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий “18” квітня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Романенко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Система доставки і споживання кисню є ключовою ланкою, навкруги якої формується патогенез практично будь-якого критичного стану (Рябов Г.О.,1988). Це положення великою мірою відноситься до порушень, що виникають на фоні значного зменшення рівня гемоглобіну (Hb) і гематокриту (Ht), в результаті масивної крововтрати або надмірної гемодилюції. Попередні дослідження, проведені у хворих, прооперованих зі штучним кровообігом (ШК), показали, що більше 10% післяопераційних ускладнень обумовлені змінами з боку газотранспортної функції крові (Лоскутов О.А.,1999). За даними А.І.Воробйова (1999), смертність, що викликана післяпологовими кровотечами і неадекватною інфузійною терапією, складає близько 13,2%. У ряді публікацій указується, що зниження Ht, з одного боку, викликає пропорційне зменшення вмісту кисню в крові, з іншою – покращує розподіл еритроцитів в капілярах, тим самим, підвищуючи екстракцію кисню клітинами організму (Noldge E. і співавт.,1992). Проте в інших публікаціях наводяться дані про те, що при низьких рівнях Ht визначається значне зменшення системного споживання кисню і зниження коронарного кровотоку, що не забезпечує енергетичних потреб серця, внаслідок чого розвивається гіпоксія міокарду і падіння фракції викиду (Cain S.M.,1977; Parolari A.,1999). Слід зазначити, що визначення оптимальних показників кисневого забезпечення організму, в більшості робіт виконано в умовах гострого експерименту на тваринах, і рекомендації багатьох авторів ґрунтуються, головним чином, на теоретичних розрахунках мінімально необхідної доставки кисню тканинам. До того ж в існуючих роботах не знайшли достатнього віддзеркалення дослідження залежності основних показників системної гемодинаміки, функціонального стану серця і киснево транспортної функції крові від вмісту Hb і Ht.
В теперешний час використання донорської крові і її компонентів стало невід'ємною частиною терапії багатьох захворювань і невідкладних станів. Однак, при трансфузії препаратів гетерологічної крові приблизно у 20% реципієнтів констатуються посттрансфузійні реакції різного ступеня тяжкості (Hebert P.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Особливості киснево – транспортної функції крові та інтенсивної терапії у пацієнтів з гострою анемією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок