Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ В ПОЄДНАННІ З ГРИБКОВОЮ ІНФЕКЦІЄЮ (РОЗПОВСЮДЖЕНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ ТА ПАТОГЕНЕЗУ, КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ)

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ В ПОЄДНАННІ З ГРИБКОВОЮ ІНФЕКЦІЄЮ (РОЗПОВСЮДЖЕНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ ТА ПАТОГЕНЕЗУ, КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ)

Назва:
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ В ПОЄДНАННІ З ГРИБКОВОЮ ІНФЕКЦІЄЮ (РОЗПОВСЮДЖЕНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ ТА ПАТОГЕНЕЗУ, КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Академія медичних наук України
Інститут дерматології та венерології
Юсеф Тауфік Ахмад Ібрагім
УДК 616.516.5:616.922.282]–036–08
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ В ПОЄДНАННІ З ГРИБКОВОЮ
ІНФЕКЦІЄЮ (РОЗПОВСЮДЖЕНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ
ТА ПАТОГЕНЕЗУ, КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ)
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
КАЛЮЖНА Лідія Денисівна,
завідуюча кафедрою дерматовенерології
Київської медичної академії
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
МОЗ України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
КУТАСЕВИЧ Яніна Францівна,
Інститут дерматології та венерології
АМН України, завідуюча
відділенням дерматології
кандидат медичних наук
ШМЕЛЬКОВА Катерина Сергіївна,
Харківська медична академія
післядипломної освіти МОЗ України,
асистент кафедри дерматовенерології
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра шкірних та венеричних хвороб із курсом проблем СНІДу.
Захист відбудеться “17” грудня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.603.01 при Інституті дерматології та венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевського, 7/9.
З дисертацією можна ознайомитися в Інституті дерматології та венерології АМН України (61057, м. Харків, вул. Чернишевського, 7/9)
Автореферат розісланий “14” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Бондаренко Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Атопічний дерматит (АД) у даний час є найбільш розповсюдженим хронічним мультифакторним алергічним захворюванням шкіри, в основі якого лежить IgE-залежне запалення шкіри та її гіперреактивність [Калюжная Л.Д., 1989; Harrigan E. et al., 1999]. АД розвивається в осіб з генетичною схильністю до атопії під дією факторів навколишнього середовища.
Незважаючи на те, що існує багато робіт, присвячених вивченню механізмів розвитку АД, патогенез його залишається недостатньо встановленим.
За останні десятиліття відбулися деякі зміни відомих клінічних характеристик АД (різні клінічні варіанти – еритемато-сквамозна, еритемато-сквамозна з ліхеніфікацією, ліхеноїдна, пруригоподібна) [Калюжная Л.Д., 1989]. Однією з особливостей його перебігу є залучення в патологічний процес поряд зі шкірою багатьох органів і систем організму, що дозволяє розглядати АД не тільки як мультифакторне, але й як системне захворювання [Скрипкин Ю.К., 1995; Солошенко Э.Н., 2002].
Гострота проблеми АД обумовлена як його високою поширеністю серед населення, так і раннім початком, швидкістю розвитку хронічних форм, які призводять до зниження соціальної адаптації, що потребує нових підходів до вивчення імунних, нейроендокринних, обмінних та інших ланок патогенезу АД [Потекаев Н.С. и соавт., 1986; Назаров П.Г. и соавт., 1999; Кунгуров Н.В., 2001; Кутасевич Я.Ф., 2002; Correale C.E. et al., 1999].
Серед факторів ризику не останнє значення мають, поряд зі спадковою обтяженістю, раннім штучним вигодовуванням, перинатальною патологією, несприятливі екологічні умови середовища мешкання. Особлива роль серед екзогенних факторів, що провокують розвиток або загострення АД, належить грибковим алергенам, однак лише деяка частина досліджень присвячена вивченню ролі грибкової сенсибілізації у виникненні чи погіршенні перебігу АД [Сергеев Ю.В. и соавт., 1989; Молочков В.А. и соавт., 1999; Мавлянова Ш.З., 2001; Morren M. et al., 1997]. Не вивчені особливості перебігу АД з наявністю грибкової інфекції, не виявлені особливості імунного статусу й вуглеводного обміну при наявності грибкової інфекції у хворих на АД, у зв'язку з чим відсутні комплексні методи лікування хворих на АД із супутньою грибковою інфекцією.
Усе вищевказане визначає актуальність даної проблеми й обґрунтовує необхідність вивчення особливостей перебігу АД з супутньою грибковою інфекцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ В ПОЄДНАННІ З ГРИБКОВОЮ ІНФЕКЦІЄЮ (РОЗПОВСЮДЖЕНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ ТА ПАТОГЕНЕЗУ, КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок