Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАРІАЦІЙНА МОДЕЛЬ ЗАДАЧІ ПРОСТОРОВОЇ ІНТЕРПОЛЯЦІЇ СТАТИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ

ВАРІАЦІЙНА МОДЕЛЬ ЗАДАЧІ ПРОСТОРОВОЇ ІНТЕРПОЛЯЦІЇ СТАТИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
ВАРІАЦІЙНА МОДЕЛЬ ЗАДАЧІ ПРОСТОРОВОЇ ІНТЕРПОЛЯЦІЇ СТАТИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Сердюк Марина Євгеніївна
УДК 004.932
ВАРІАЦІЙНА МОДЕЛЬ ЗАДАЧІ ПРОСТОРОВОЇ ІНТЕРПОЛЯЦІЇ
СТАТИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Когут Петро Ілліч,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри диференціальних рівнянь,
м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Корчинський Володимир Михайлович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри електронних засобів телекомунікацій,
м. Дніпропетровськ;
доктор технічних наук, професор
Шумейко Олександр Олексійович,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
професор кафедри програмного забезпечення та обчислювальної техніки,
м. Дніпродзержинськ.
Захист відбудеться “18” червня 2008 р. о “12:30” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.01 у Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий “16” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Дерев’янко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стрімкий розвиток цифрових відео-технологій та технологій швидкісної передачі графічної інформації ставить проблему покращення зорової якості цифрових зображень як одну з найактуальніших в цій області. В першу чергу це обумовлено тим, що графічний тип інформації є найбільш сприйнятним та інформативним для психовізуальної системи людини. Тому важливою задачею в даному аспекті є підвищення якості такої інформації, збереження її реалістичності після перетворень, усунення цифрових спотворень.
Одним із основних перетворень графічної інформації є зміна просторових розмірів зображень, або інакше, їх просторова інтерполяція. Такі перетворення використовуються як в анімаційних проектах, так і в практичних задачах обробки зображень (проблеми розпізнавання образів, медична діагностика, астрономія та молекулярна біологія, картографія та автонавігація, космічне фотосканування, та ін.). Методи зміни просторових розмірів зображень лежать в основі алгоритмів апаратного масштабування, які використовуються при відтворенні графічної інформації в пристроях з фіксованою роздільчою здатністю (плазмові панелі, рідко-кристалічні дисплеї). Отже, візуальна якість результуючих зображень після зміни їх просторових розмірів суттєво залежить від методів просторової інтерполяції. Одним із основних недоліків більшості відомих на сьогодні алгоритмів та методів просторової інтерполяції цифрових зображень є поява в результуючих зображеннях таких візуальних спотворень, як „сходинковий” ефект в контурних лініях, дублюючі контури, недостатня чіткість. Отже, актуальною є розробка нових методів просторової інтерполяції зображень та нових підходів до побудови алгоритмів зміни просторової щільності пікселів, які б були адаптованими до широкого класу цифрових зображень та дозволяли зберегти достатньо високу якість результуючих зображень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності до наукового напряму розвитку “Новітні комп’ютерні засоби та технології інформатизації суспільства” відповідно закону України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки” №2623-III від 11.07.2001р.
Обраний напрямок досліджень пов’язаний з тематикою держбюджетних науково-дослідницьких робіт у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту (тема № 33127.06.07 – „Проведення робіт по технічному діагностуванню вагонів експлуатаційного парку Укрзалізниці, термін служби яких закінчився, на предмет продовження терміну їх експлуатації” ) та з напрямком досліджень кафедри диференціальних рівнянь Дніпропетровського національного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВАРІАЦІЙНА МОДЕЛЬ ЗАДАЧІ ПРОСТОРОВОЇ ІНТЕРПОЛЯЦІЇ СТАТИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок