Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОБРИСУ ПОВІТРЯНО-РЕАКТИВНИХ ДВИГУНІВ МАЛОРОЗМІРНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

ФОРМУВАННЯ ОБРИСУ ПОВІТРЯНО-РЕАКТИВНИХ ДВИГУНІВ МАЛОРОЗМІРНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОБРИСУ ПОВІТРЯНО-РЕАКТИВНИХ ДВИГУНІВ МАЛОРОЗМІРНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,29 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.Є.ЖУКОВСЬКОГО
“ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ”
ЛАРЬКОВ Сергій Миколайович
УДК 621.4.001.57
ФОРМУВАННЯ ОБРИСУ ПОВІТРЯНО-РЕАКТИВНИХ ДВИГУНІВ МАЛОРОЗМІРНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Спеціальність 05.07.05 – Двигуни та енергоустановки
літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
Науковий керівник:
АМБРОЖЕВИЧ Олександр Володимирович,
доктор технічних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри ракетних двигунів Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”, м.Харків.
Офіційні опоненти:
ГЕРАСИМЕНКО Володимир Петрович,
доктор технічних наук, професор, професор кафедри теорії авіаційних двигунів Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”, м.Харків.
ЛАПОТКО Василь Михайлович,
кандидат технічних наук, провідний співробітник відділу турбін Державного підприємства Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро “Прогрес” ім. акад. О.Г.Івченка, м.Запоріжжя.
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет (м.Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 10.06.2005 р. о _13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.02 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського “ХАІ” за адресою: 61070, м.Харків, вул.Чкалова, 17, ауд.307 головного корпусу.
З дисертаційною роботою можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”.
Автореферат розісланий 07.05.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д64.062.02,
кандидат технічних наук, доцент ___________Базима Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Одним з найбільш перспективних і критичних напрямків прогресу техніки є розвиток дистанційно-керованих авіаційних систем (ДКАС) та комплексів різноманітного призначення. Досягнутий на сьогоднішній день рівень мініатюризації блоків системи керування та цільового навантаження, дозволяє створювати безпілотні літальні апарати (БЛА) зі злітною масою у декілька кілограмів, що оснащено системами супутникової навігації та радіозв`язку, зі змогою діяти практично у любому районі земної кулі у складі комплексу дистанційно-керованої авіаційної системи (ДКАС).
Одній з найважливіших проблем при створенні ДКАС високої завадозахищеності, поперед за все – всепогодних, з мініатюрними БЛА є питання вибору двигуна, що повинен забезпечувати, з одного боку – високу крейсерську швидкість польоту БЛА, а з другого – необхідну тривалість польоту. Вимоги подолання вітрового зносу, польоту в умовах приземної турбулентності ставлять необхідність забезпечення крейсерської швидкості польоту на рівні М~0.5 та тривалості польоту не менш за 30 хвилин.
Враховуючи падіння чисел Рейнольда, а також ріст поверхні, що омивається потоком, по відношенню до об`єму та маси зі зменшенням фізичних розмірів ЛА, завдання досягнення високих швидкостей польоту ускладнюється непропорційним зростанням потрібної тяги при зменшенні розмірності БЛА. Використання у БЛА повітряно-реактивного двигуна (ПРД) відкриває можливість забезпечення високих швидкісних характеристик, але створення мініатюрних ПРД традиційних схем з тягою менш за 50-100Н, що придатні для застосування у легких та надлегких БЛА, наштовхується на значні труднощі, пов`язані головним чином з масштабним виродженням робочого процесу.
Таким чином задача вибору типу, обрису та обґрунтування конструктивних параметрів ПРД малих тяг (ПРД МТ) є актуальною.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі 401 Національного аерокосмічного університету ім.М.Є.Жуковського “ХАІ” у рамках НДР Г401-17/2000 “Чисельне моделювання робочих процесів в імпульсних теплових машинах”, Г401-28/2003 “Комплексно-сполучені моделі імпульсних теплових машин”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОБРИСУ ПОВІТРЯНО-РЕАКТИВНИХ ДВИГУНІВ МАЛОРОЗМІРНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок