Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЧАСТЬ РОБІТНИКІВ У ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СРСР. 1961 - 1991 рр.

УЧАСТЬ РОБІТНИКІВ У ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СРСР. 1961 - 1991 рр.

Назва:
УЧАСТЬ РОБІТНИКІВ У ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СРСР. 1961 - 1991 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,73 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Дніпропетровський національний університет
Додонов Олександр Федорович
УДК 323.33 (47+57)
УЧАСТЬ РОБІТНИКІВ У ПОЛІТИЧНОМУ
ЖИТТІ СРСР. 1961 - 1991 рр.
07.00.02 - всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гуманітарних дисциплін Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління”.
Науковий консультант - доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ТУРЧЕНКО Федір Григорович,
Запорізький державний університет,
декан історичного факультету.
Офіційні опоненти:
- доктор історичних наук, професор МАРКОВ Карло Анатолійович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри теорії держави і права;
- доктор історичних наук, професор ТИМЧЕНКО Сергій Михайлович, Запорізький юридичний інститут МВС України, проректор по науковій роботі;
- доктор історичних наук, професор ШЕЛЕСТ Дмитро Сергійович, Одеська національна юридична академія, професор кафедри соціальних теорій.
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра всесвітньої історії.
Захист відбудеться “__10__” __жовтня__ 2001 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий “30” серпня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І.О. Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена передусім тим, що складна динаміка взаємовідносин робітничого класу з іншими соціальними групами населення справляє сильний, а часом і вирішальний вплив на розвиток суспільства. Цілком зрозуміло, що виконати завдання подолання у країні кризових явищ і побудови соціально справедливого суспільства неможливо без зацікавленого ставлення до справи всіх груп і прошарків населення, в тому числі і робітничого класу, руками якого створюються матеріальні цінності. Тому природно, що зміни у становищі робітників після розпаду СРСР викликали необхідність критично осмислити минулий період. Врахування уроків минулого буде сприяти виробленню реалістичної політики на майбутнє. Матеріали дослідження можуть допомогти глибшому науковому пізнанню сутності робітничого класу, умов і практики його життєдіяльності, формуванню гармонійного типу політичної соціалізації, що вкрай важливо для створення творчих робітничих кадрів і політично свідомих громадян.
Актуальність теми визначається не лише складністю завдань внутрішнього розвитку незалежних держав, що утворилися, але й вагомим міжнародним значенням України, Росії, Білорусі та інших країн СНД і Балтії. У сучасну динамічну епоху їхній досвід перетворень у робітничому середовищі, так само як і помилки та прорахунки, не випадають з поля зору світової громадськості. І це не випадково. Розвиток міждержавних відносин відповідно до ідеї єдиного людства сприяє послабленню міжнародної напруженості та воєнної загрози, виходу на вирішення глобальних проблем, екологічній взаємодії, інтеграції економік, встановленню конструктивних відносин держав і народів планети.
Отже, об'єктивна оцінка політичної діяльності радянських робітників в означені роки має велике теоретичне, практично-політичне і виховне значення.
Разом з тим, незважаючи на порівняно велику історіографію, дана тема ще не набула глибокого, всебічного і правдивого висвітлення.
Сутність проблеми полягає, на наш погляд, у вирішенні протиріччя, яке виникло між постійно зростаючими потребами соціокультурного життя в активній суспільно-політичній діяльності робітників і небажанням правлячих кіл ділитися з ними владою, що незмінно детермінує не лише соціальну апатію, але й радикальні форми їх протестної поведінки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: УЧАСТЬ РОБІТНИКІВ У ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СРСР. 1961 - 1991 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок