Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМБІНОВАНА ДІЯ ПРОТИМІКРОБНИХ ЗАСОБІВ І ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ ПРИ ПРОТЕЙНІЙ ІНФЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

КОМБІНОВАНА ДІЯ ПРОТИМІКРОБНИХ ЗАСОБІВ І ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ ПРИ ПРОТЕЙНІЙ ІНФЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
КОМБІНОВАНА ДІЯ ПРОТИМІКРОБНИХ ЗАСОБІВ І ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ ПРИ ПРОТЕЙНІЙ ІНФЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ
ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА АМН УКРАЇНИ
МІШИНА МАРИНА МИТРОФАНІВНА
УДК: 616.98:579.842.22] – 085.281 - 085.37 – 092.9
КОМБІНОВАНА ДІЯ ПРОТИМІКРОБНИХ ЗАСОБІВ І
ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ ПРИ ПРОТЕЙНІЙ ІНФЕКЦІЇ
(ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, академік УАН, АН ВШУ Анатолій Якович Циганенко, ректор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Харківського державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Ніколенко Юрій Іванович, Донецький державний медичний університет ім. О.М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
-
доктор медичних наук, професор Бабич Євген Михайлович, завідувач лабораторії специфічної профілактики краплинних інфекцій, Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра мікробіології, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “10” червня 2004р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.618.01 при Інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
Автореферат розісланий “7” травня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук С.В. Бруснік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Приблизно 90% усіх шпитальних інфекцій мають бактеріальне походження. Багатьма дослідниками було доведено, що шпитальні інфекції все частіше обумовлюються грамнегативною мікрофлорою, яка є головною причиною гнійно-запальних ускладнень (Зубов Л.А., Богданов Ю.М., 1998; Gold H.S., Moerling R.S., 1996). У останні роки значно зросла роль бактерій рода Proteus в етіології гнійно-септичних процесів при травмах, захворюваннях сечових шляхів, опіках, променевих ураженнях.
Особливе місце в структурі гострих кишкових захворювань займає протейна інфекція, яка протікає особливо тяжко у дітей молодшого віку. У багатьох містах України було встановлено, що протейна інфекція реєструється в 6-15% випадків гострих кишкових захворювань. Є дані про етіологічну роль протею при менінгітах, пневмоніях, перитонітах, абсцесах легенів, отитах та інших септичних ускладненнях.
Стан в Україні щодо цієї проблеми за останні роки погіршився. Викликає занепокоєння більш часте виникнення протейного сепсису, який зустрічається в 16 - 43,7% усіх септицемій. У хворих з післяопераційними ускладненнями, різними травматичними ушкодженнями протей висівали у 37% випадків. Із ран при хронічній гнійній інфекції протей виділявся у 25% хворих, при опіках – 45 – 62%. Значення протею у розвитку нозокоміальних інфекцій зросло від 9,2 до 24,7% (Суфіяров Р.С., 1998; Zunino P., 2001; Li X., 2002). Кількість інфекційних ускладнень у клініках різного профілю зросло у зв’язку з впровадженням нового обладнання, особливо з пластмасовими деталями, що пов’язано з відсутністю надійних засобів стерилізації. Здатність протея до виживання у зовнішному середовищі, стійкість до антисептиків та дезінфектантів, а також різноманітність шляхів інфікованості забезпечує постійну підтримку епідемічного процесу у лікарнях. Джерелом поширення асоціацій збудників протейної інфекції є тяжкохворі зі зниженою реактивністю, які тривалий час знаходяться на стаціонарному лікуванні та одержують великі дози антибіотиків.
Захворювання, викликані протеями, характеризуються особливо тяжким перебігом та несприятливими наслідками: 37-50% пневмоній, 40% септицемій закінчуються летальністю. Поширення протейної інфекції пов’язано зі збільшенням хворих з імунодепресією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМБІНОВАНА ДІЯ ПРОТИМІКРОБНИХ ЗАСОБІВ І ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ ПРИ ПРОТЕЙНІЙ ІНФЕКЦІЇ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок