Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ лопераміду

ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ лопераміду

Назва:
ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ лопераміду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
національний фармацевтичний університет
ткаченко вячеслав георгійович
УДК 615.246.8:615.9:54.061/.062:543.544:577.352.523]001.8
ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ лопераміду
15.00.02 — фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків — 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії
Національного фармацевтичного університету,
Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ Валерій Васильович
Національний фармацевтичний університет, завідуючий кафедрою аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
БЕЗУГЛИЙ Петро Овксентійович
Національний фармацевтичний університет, завідуючий кафедрою фармацевтичної хімії
кандидат фармацевтичних наук, доцент
ДМИТРІЄВСЬКА Жанна Василівна
Харківська медична академія післядипломної oсвіти, доцент кафедри клінічної біохімії та судово - медичної токсикології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Щупіка МОЗ України, кафедра фармацевтичної хімії та фармакогнозії
Захист відбудеться “28”_травня 2004 року о _1200год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “24” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д. біол. н., професор малоштан Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення асортименту антидіарейних препаратів різноманітної хімічної структури та будови потребує розширювати наукові дослідження в галузі розробки нових, а також удосконалювати існуючі методи їх хіміко-аналітичного контролю. Розробка методів хіміко-токсикологічного аналізу сильнодіючих лікарських засобів є актуальною задачею токсикологічної і фармацевтичної хімії, оскільки перелік імпортних і вітчизняних лікарських препаратів, що пропонуються на фармацевтичному ринку України, постійно розширюється.
Великий інтерес в аналітичному і хіміко-токсикологічному відно-шен-ні представляють антидіарейні препарати. Відомі випадки викорис-тання препаратів цієї групи із суїцидною ціллю, передозувань, дитячих отруєнь.
В хіміко-токсикологічному відношенні практично не вивчений сильнодіючий препарат лоперамід. У літературі відсутні дані про надійні методи ізолювання лопераміду з біологічного матеріалу, виявлення і кількісного визначення, що придатні для цілей хіміко-токсикологічного аналізу. Відсутні відомості про оптимальні умови екстракції лопераміду з водних розчинів, розподіл препарату в органах і біологічних рідинах організму, зберігання препарату в біологічному матеріалі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету з проблеми МОЗ України, номер держреєстрації 0103U000475 “Хімічний синтез і аналіз біологічно-активних речовин, створення лікарських засобів синтетичного походження”.
Мета і задачі дослідження. Метою даного дослідження є розробка ефективних та експресних методів виділення лопераміду з біологічного матеріалу, методів його виявлення і кількісного визначення, що придатні для хіміко-токсикологічного та фармацевтичного аналізу.
Для досягнення наміченої мети були поставлені такі задачі:
·
запропонувати кольорові, осадові та мікрокристалоскопічні реакції для ідентифікації лопераміду, виділеного з біологічного матеріалу;
·
розробити чутливі методики виявлення лопераміду за допомогою методу хроматографії в тонких шарах сорбенту та УФ-спектроскопії, що дозволяють відрізнити його від препаратів, які можуть застосовуватися разом із ним;
·
вивчити можливість застосування методу хроматографії в тонких шарах сорбенту для ідентифікації та очищення лопераміду від спів-екстрактивних речовин у витяжках з біологічного матеріалу;
·
розробити методики кількісного визначення лопераміду, що придатні для цілей хіміко-токсикологічного і фармацевтичного аналізу (УФ-спектроскопічну, екстракційно-фотометричну, іонометричну та методику кількісного визначення за допомогою високоефективної рідинної хроматографії);
·
розробити склад мембрани та конструкцію твердоконтактного іонселективного електроду на лоперамід і застосувати його для кількісного визначення лопераміду в розчинах, лікарських формах і витяжках з біологічного матеріалу;
·
вивчити вплив природи органічних розчинників, рН середовища на екстракцію лопераміду з водних розчинів;
·
порівняти ефективність загальноприйнятих у хіміко-токсиколо-гіч-но-му аналізі методів ізолювання органічних речовин основного ха-рактеру (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ лопераміду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок