Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОДЕСКРИПТИВНИЙ ТЕКСТ У МУЗИЦІ ТА МЕТОД ЙОГО ДОСЛІДЖЕННЯ У ТВОРЧОСТІ І. С. БАХА

АВТОДЕСКРИПТИВНИЙ ТЕКСТ У МУЗИЦІ ТА МЕТОД ЙОГО ДОСЛІДЖЕННЯ У ТВОРЧОСТІ І. С. БАХА

Назва:
АВТОДЕСКРИПТИВНИЙ ТЕКСТ У МУЗИЦІ ТА МЕТОД ЙОГО ДОСЛІДЖЕННЯ У ТВОРЧОСТІ І. С. БАХА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,40 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ім. П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
УДК 781.6 + 78 071.1
ІГНАТЧЕНКО Ірина Георгіївна
АВТОДЕСКРИПТИВНИЙ ТЕКСТ У МУЗИЦІ
ТА МЕТОД ЙОГО ДОСЛІДЖЕННЯ У ТВОРЧОСТІ
І. С. БАХА
17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ-2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії музики Харківського державного інституту мистецтв ім. І. П. Котляревського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
член-кореспондент Академії мистецтв України
Котляревський Іван Арсенович,
Національна музична академія України
ім.П.І.Чайковського,
зав. кафедрою теорії музики, м.Київ
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
Шип Сергій Васильович,
Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової,
кафедра теорії музики та композиції, м.Одеса
кандидат мистецтвознавства, доцент
Бакаєва Галина Миколаївна,
кафедра історії зарубіжної музики
Національної музичної академії України
ім.П.І.Чайковського, м. Київ
 
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім.М.Т.Рильского НАН України,
відділ музикознавства, м. Київ
Захист відбудеться “_29__” жовтня 2003 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, другий поверх, аудиторія 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського за адресою: м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий “_26__” вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.КОХАНИК


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах нових історичних реалій розвитку суспільства в цілому і музичної культури як складової цього розвитку перед музикознавством постають принципово нові завдання, пов’язані з необхідністю розширення та поглиблення його методологічної бази. Це стосується, зокрема, проблеми дослідження музичного тексту, яка на сьогодні є однією з найактуальніших. Про це свідчать як нові спеціальні дослідження цієї проблеми (М.Арановський, Л.Акопян, В.Москаленко, І.Пясковський, С.Шип, О.Козаренко, О.Котляревська) так і загальне підвищення інтересу до конкретних аспектів даної сфери досліджень серед широкого кола музикознавців, одним з доказів чого є збірка статей “Текст музичного твору: практика та теорія” (Київське музикознавство, вип.7, 2001 р.).
Багатовекторний процес накопичення знань про природу, структуру і ознаки музичного тексту поступово призводить до плюралістичного розгорнутого розуміння цього явища, збагаченого науковими положеннями із царини логіки, психології, естетики, семіології та структурної лінгвістики, що, як наслідок, виключає одномірне і замкнене розуміння проблеми.
Інакше кажучи, у музикознавстві стає можливим вивчення широкого спектру модифікацій музичного тексту, що формуються у культурогенезі на кожному конкретному етапі розвитку. Саме тому, незважаючи на досить велику кількість наукової літератури з вказаної проблеми, ряд її питань практично ще не висвітлювалися. Це стосується, зокрема, тих специфічних форм музично-текстових явищ, які виникають у межах перехідних історико-стильових періодів. В руслі дослідження вказаних тенденцій і знаходиться дана робота, присвячена вивченню однієї з типових форм художнього тексту в музиці перехідних історико-стильових періодів, яку пропонується визначати як автодескриптивний текст (далі – АДТ).
При вивченні цього явища найсуттєвішим є те, що в межах самих перехідних періодів, особливо наприкінці їх, можна виділити відносно самостійні етапи з власною художньо-стильовою та естетико-психологічною орієнтацією. Кумулятивна природа культури в цілому, місткість її тезауруса в рамках цих етапів стає особливо відчутною. Це пов’язано з такою релевантною ознакою художньої культури, яку Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АВТОДЕСКРИПТИВНИЙ ТЕКСТ У МУЗИЦІ ТА МЕТОД ЙОГО ДОСЛІДЖЕННЯ У ТВОРЧОСТІ І. С. БАХА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок