Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИТЯЧА БЕЗПРИТУЛЬНІСТЬ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ

ДИТЯЧА БЕЗПРИТУЛЬНІСТЬ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ

Назва:
ДИТЯЧА БЕЗПРИТУЛЬНІСТЬ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І.МЕЧНИКОВА
Зінченко Алла Григорівна
УДК 947.084.3/.6(477):364
ДИТЯЧА БЕЗПРИТУЛЬНІСТЬ
В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ
В 20-х – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 30-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
спеціальність 07.00.01 — Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та етнографії України Одеського
національного політехнічного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончарук Григорій Іванович,
завідуючий кафедрою історії та етнографії України
Одеського національного політехнічного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панібудьласка Володимир Федорович,
завідуючий кафедрою політичних наук Київського
національного університету будівництва і архітектури
кандидат історичних наук, доцент
Сурай Юрій Іванович,
доцент кафедри історії України Одеського
національного університету ім. І.І.Мечникова
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т. Шевченка,
кафедра української історії та етнополітики
Захист відбудеться: 19.04.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.)
Автореферат розісланий 15.04.2002 р.   
Вчений секретар    
спеціалізованої вченої ради Лозовський  А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах трансформації суспільства поширюються негативні тенденції в основних сферах життєдіяльності найбільш соціально незахищених категорій населення. В першу чергу це торкається дітей та підлітків. Зростає кількість правопорушень скоєних неповнолітніми, поширюється наркоманія і алкоголізм у підлітковому середовищі. З року в рік зростає чисельність безпритульних дітей. Якщо у 1996 р. в ході проведення профілактичних рейдів на вулицях міст працівниками кримінальної міліції для неповнолітніх було вилучено понад 12 тис. безпритульних дітей, то вже в 2001 р. – 35 тис. Ці діти, як правило, займаються бродяжництвом, жебракуванням, крадіжками, вживають алкогольні напої, токсичні та наркотичні речовини. Їх життя і здоров'я постійно знаходяться під загрозою.
Проблема дитячої бездоглядності та безпритульності не нова для України, а тому її практичне вирішення вимагає наукового аналізу досвіду подолання безпритульності у 20-х – першій половині 30-х рр. ХХ століття. Безумовно, що такий поглиблений історичний аналіз має важливе значення для розробки сучасного законодавства щодо проблем дитинства та надає можливість звернутися до апробованих методів надання допомоги знедоленим дітям, що дали в свій час позитивні результати.
Поряд з практичним, дана наукова проблема має важливе наукове значення. Дослідження історичного досвіду подолання дитячої безпритульності в Радянській Україні в 20-х – першій половині 30-х років розкриває нові сторінки в складній і суперечливій за змістом історії України цього періоду.
Зв'язок роботи з державними програмами. Робота виконана за власною ініціативою автора, а з 1998 р. стала розроблятись в рамках затверджених Президентом України “Комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації в суспільстві”.
Об'єктом дослідження є дитяча безпритульність як соціальне явище, державні та громадські організації, що займалися проблемами подолання цього соціального явища в Україні в досліджуваний період.
Предметом дослідження є діяльність державних органів та громадських організацій щодо подолання дитячої безпритульності в Україні в 20-х – першій половині 30-х рр. ХХ століття.
Хронологічні рамки наукового дослідження охоплюють 20-ті – першу половину 30 - тих рр. ХХ століття, тобто з перших кроків створення радянської системи охорони дитинства до середини 30-х років, коли дитяча безпритульність як масове соціальне явище була в цілому подолана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИТЯЧА БЕЗПРИТУЛЬНІСТЬ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок