Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТРОДУКЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ PINUS PALLASIANA D. DON І PINUS SYLVESTRIS L. У ТЕХНОГЕННО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПРИАЗОВ'Я

ІНТРОДУКЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ PINUS PALLASIANA D. DON І PINUS SYLVESTRIS L. У ТЕХНОГЕННО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПРИАЗОВ'Я

Назва:
ІНТРОДУКЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ PINUS PALLASIANA D. DON І PINUS SYLVESTRIS L. У ТЕХНОГЕННО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПРИАЗОВ'Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ІМ. М.М.ГРИШКА
БИЧКОВ Сергій Анатолійович
УДК 581.522.4: 634.942: 628.5: 711.1(477.60)
ІНТРОДУКЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ PINUS PALLASIANA D. DON
І PINUS SYLVESTRIS L. У ТЕХНОГЕННО
ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПРИАЗОВ'Я
03.00.05. - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі промислової ботаніки Донецького
ботанічного саду НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Коршиков Іван Іванович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Мельник Віктор Іванович,
Національний ботанічний сад
ім. М.М.Гришка НАН України,
завідувач відділом
доктор біологічних наук, професор
Безсонова Валентина Петрівна,
Запорізький державний університет
Міносвіти і науки України,
завідувач кафедрою ботаніки та екології
Провідна установа: Державний Нікітський ботанічний сад УААН,
м.Ялта
Захист відбудеться 6 жовтня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01. для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук при Національному ботанічному саду ім.М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України (01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1).
Автореферат розісланий 30 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Горєлов О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження біологічної різноманітності - одна з глобальних і складних проблем сучасної цивілізації (Ситник, 1997; Шеляг-Сосонко, 1999). Інтродукцію рослин в цьому контексті можна розглядати як систему розумного використання планетарної біорізноманітності через розширення ареалів видів і завдяки цьому як ефективний засіб збереження їх генетичної різноманітності. Успіх інтродукції дуже залежить від рівня генетичної репрезентативності виду в нових умовах існування (Некрасов, 1973; Кузнецов, 1984). Використання популяційно-генетичного підходу в інтродукції панміктичних видів забезпечує формування стійких гетерозиготних насаджень з високою насіннєвою продуктивністю (Подгорный, 1978). Размноження видів деревних рослин з інших районів часто провадиться стихійно, насінням з непредставницької вибірки окремих особин природних популяцій, а нерідко – з малочисельних первинних інтродукційних насаджень (Кохно, 1982; Скворцов, 1996). З використанням насіння рослин природного ареалу і інтродукційних культур створено насадження сосни звичайної і сосни кримської в Приазов'ї, включаючи і райони з високим техногенним забрудненням. Молоді насадження цих перспективних видів є зручним об'єктом для дослідження їх адаптивного і інтродукційного потенціалів у несприятливих умовах посушливого степу, що посилюються токсичною дією аерополютантів (Взаимодействие…, 1995). В першу чергу це стосується питань стійкості рослин та збереження статевої репродуктивної функції. А ще більший інтерес полягає у визначенні ступеня відтворення в інтродукційних насадженнях генетичної структури популяцій цих видів суміжного природного ареалу. Порівняльні дослідження мінливості кількісних і особливо якісних спадкових ознак в природних і інтродукційних насадженнях дозволяють скласти адекватне уявлення про реальний адаптивний потенціал цих видів (Коршиков, 1996), виробити на популяційній основі систему ботанічного ресурсознавства (Зиман та ін., 1993; Некрасов, 1993; Малиновский, Царик, 1993) і визначити стратегію ефективного їх використання в новому районі вирощування (Скворцов, 1996; Черевченко, 1999).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі промислової ботаніки Донецького ботанічного саду НАН України під час навчання в аспірантурі протягом 1995-1999 рр. Дисертація безпосередньо пов'язана з плановими дослідженнями відділу за бюджетними темами: "Вивчення адаптації деревних рослин до техногенно забрудненого середовища в зв'язку з їх популяційно-генетичною мінливістю" (ДР №0193U024298; Інв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТРОДУКЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ PINUS PALLASIANA D. DON І PINUS SYLVESTRIS L. У ТЕХНОГЕННО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПРИАЗОВ'Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок