Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНА ЛОКАЛІЗАЦІЯ ТА ХВИЛЬОВИЙ ТРАНСПОРТ У ВІДКРИТИХ НЕУПОРЯДКОВАНИХ СТРУКТУРАХ

ДИНАМІЧНА ЛОКАЛІЗАЦІЯ ТА ХВИЛЬОВИЙ ТРАНСПОРТ У ВІДКРИТИХ НЕУПОРЯДКОВАНИХ СТРУКТУРАХ

Назва:
ДИНАМІЧНА ЛОКАЛІЗАЦІЯ ТА ХВИЛЬОВИЙ ТРАНСПОРТ У ВІДКРИТИХ НЕУПОРЯДКОВАНИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,57 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
УДК 537.311.31 + 537.876.23
ТАРАСОВ Юрій Володимирович
ДИНАМІЧНА ЛОКАЛІЗАЦІЯ ТА ХВИЛЬОВИЙ ТРАНСПОРТ
У ВІДКРИТИХ НЕУПОРЯДКОВАНИХ СТРУКТУРАХ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертація є рукописом
Роботу виконано в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
Національної Академії Наук України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Пашицький Ернст Анатолійович,
Інститут фізики НАН України,
головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор
Фельдман Едуард Петрович,
Інститут фізики горних процесів НАН України,
провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук,
cтарший науковий співробітник
Філь Дмитро Вячеславович,
Інститут монокристалів НАН України,
провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться 26 вересня 2007 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна 60.
Автореферат розіслано 15 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .169.01
кандидат фізико-математичних наук М.В. Добротворська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У цей час у багатьох областях фізики ведуться активні дослідження великого класу систем, які характеризуються вираженою анізотропією електричних, магнітних і пружних властивостей. Через сильну анізотропію своєї структури штучні з'єднання й природні середовища такого роду демонструють значну кількість специфічних властивостей, притаманних квантовим часткам, що рухаються у просторах з одним або двома вимірами. З цієї причини такі середовища називають низьковимірними й підрозділяють на одновимірні (1D) і двовимірні (2D).
Зниження просторової розмірності приводить до глибокої перебудови спектру квантових часток і/або класичних хвиль і супроводжується якісними змінами картини багатьох фізичних явищ у порівнянні з тим, що зазвичай спостерігається у тривимірних ізотропних системах. Найбільш чітко відмінність проявляється у випадку одновимірних систем. Зокрема, зараз добре відомо, що 1D система електронів відрізняється від тривимірної щонайменше у двох фундаментальних аспектах. По-перше, основний стан 1D систем є нестійким відносно утворення хвиль зарядової і/або спінової густини (так звана пайерлсівська нестійкість). Друга відмінність полягає у тому, що в 1D системах як завгодно малий ступінь неупорядкованості викликає локалізацію електронних станів при всіх енергіях, перетворюючи в такий спосіб одновимірні провідники в діелектрики. Зазначені вище, а також інші специфічні властивості одновимірних систем послужили підставою для виділення особливої області теоретичної фізики – фізики одного виміру.
Актуальність дослідження низьковимірних систем обумовлюється надзвичайно широкими можливостями технічного застосування таких матеріалів, повсюдним існуванням такого роду систем як природних об'єктів, а також великим академічним інтересом до їхніх незвичайних властивостей, опис яких, як виявилося, вимагає залучення досить складних ідей і методів. Вже з 70-х років XX століття низьковимірні кристали використовувалися для створення електричних сонячних батарей, при конструюванні дисплеїв, як електроди й антистатичні покриття в електрографії. У наш час низьковимірні електронні й діркові системи є основою елементної бази великої кількості електронних пристроїв, таких, наприклад, як польові транзистори. Багатообіцяючі дослідження проводяться з карбоновими нанотрубками – новими технологічно перспективними елементами електронних ланцюгів.
Разом із тим, незважаючи на великий практичний інтерес до низьковимірних систем, розуміння фізики процесів, що протікають у них, є в наш час далеко не повним. Це, безумовно, перешкоджає подальшим технологічним застосуванням таких матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДИНАМІЧНА ЛОКАЛІЗАЦІЯ ТА ХВИЛЬОВИЙ ТРАНСПОРТ У ВІДКРИТИХ НЕУПОРЯДКОВАНИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок