Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В НЕРЕГУЛЯРНИХ ПРУЖНИХ ТА ПОРИСТО-ПРУЖНИХ ХВИЛЕВОДАХ

НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В НЕРЕГУЛЯРНИХ ПРУЖНИХ ТА ПОРИСТО-ПРУЖНИХ ХВИЛЕВОДАХ

Назва:
НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В НЕРЕГУЛЯРНИХ ПРУЖНИХ ТА ПОРИСТО-ПРУЖНИХ ХВИЛЕВОДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОМЕХАНІКИ
ГОРОДЕЦЬКА Наталія Сергіївна
УДК 534.1
НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В НЕРЕГУЛЯРНИХ
ПРУЖНИХ ТА ПОРИСТО-ПРУЖНИХ ХВИЛЕВОДАХ
01.04.06 - Акустика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2002


Дисертація є рукописом.
Работа виконана в Інституті гідромеханіки Національної академії наук України
Науковий консультант: | академік НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Грінченко Віктор Тимофійович ,
Інститут гідромеханіки НАН України, директор
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-метаматичних наук, професор
Сторожев Валерій Іванович
Донецький державний університет, декан математичного факультету
Доктор фізико-метаматичних наук, ст. н. с.
Сенченков Ігор Константинович
Інститут механіки НАН України, головний науковий співробітник
Доктор технічних наук, професор
Лейко Олександр Григорович
Заступник директора НДІ “Гідроприбор”
Провідна установа: | Інститут прикладних проблем механіки і
математики ім. Я.С. Підстригача НАН України
Захіст відбудеться 21 лютого 2002 року о 14 годині на засіданні специализированного ученого совета Д 26.196.01 в Институте гидромеханики НАН Украины по адресу:
03057, Київ, вул. Желябова, 8/4.
Тел.: (044) 446-43-13, факс (044) 446-42-29.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту гідромеханіки НАН
України.
Автореферат розіслано " 15 " січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціализованої вченої ради Криль С.І.
доктор технічних наук, професор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наукові та науково-технічні проблеми, що виникають при дослідженні коливань в інженерних конструкціях ( у сейсмології, дефектоскопії, в пристроях неруйнівного контролю), пов’язані з вивченням процесів поширення хвиль у пружних та пористо-пружних хвилеводах. Хвилеводи широко застосовують як фільтри та резонатори, ультразвукові лінії затримання в акустоелектроніці, гідроакустиці, архітектурній акустиці та інших галузях науки і техніки. На основі аналізу поширення хвиль та резонансних явищ у хвилеводах створено ефективні методи дослідження фізичних властивостей матеріалів. Ці методи базуються на однозначному зв’язку між динамічними характеристиками хвильових процесів і фізичними характеристиками середовища. Вказані обставини обумовлюють значну теоретичну та практичну зацікавленість задачами хвилеводного поширення звуку. Для пружного хвилеводу типовою задачею, на основі якої формувалося розуміння специфіки хвильових процесів у пружних тілах, є вивчення поширення хвиль у шарі з вільними бічними поверхнями. Cтворення нових матеріалів, що характеризуються малим поглиненням енергії, і розробка способів ефективного збудження хвильового поля в широкому частотному діапазоні призвело до появи значної кількості робіт, присвячених аналізу поширення хвиль у хвилеводах більш складної конфігурації, зокрема, у пружних хвилеводах скінченої довжини і у нерегулярних хвилеводах. При цьому основна увага була зосереджена на подоланні методологічних і математичних труднощів, що виникають при розв’язуванні складних граничних задач. Аналізу фізичних аспектів процесів поширення хвиль, вивчення яких є метою даної дисертаційної роботи, приділялося значно менше уваги. Через це в даній роботі основну увагу приділено аналізу фізичних особливостей хвильових полів у пружних нерегулярних хвилеводах, а саме вивченню ефектів локалізації пружних хвиль та передачі хвильової енергії через неоднорідність.
У даній роботі аналіз хвильових процесів виконували не тільки у пружних середовищах, але і у пористо-пружних, насичених рідиною хвилеводах. Вибір пористо-пружного середовища, як об’єкту досліджень, зумовлений практичною необхідністю використання моделі двофазного середовища для вивчення хвильових процесів у таких галузях як геофізика, біомеханіка, архітектурна акустика, підводна акустика, неруйнівний контроль та ін. Хвильові процеси в такому середовищі значно складніші, що зумовлено існуванням у пористо-пружному середовищі трьох типів хвиль - швидкої і повільної поздовжніх хвиль та поперечної хвилі Взаємодія трьох типів хвиль на границі приводить до специфічних хвильових ефектів, які не можна передбачити в рамках моделі пружного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ В НЕРЕГУЛЯРНИХ ПРУЖНИХ ТА ПОРИСТО-ПРУЖНИХ ХВИЛЕВОДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок