Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ЇЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ

ОБҐРУНТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ЇЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ЇЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОРИСЕНКО МАРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 658:330.142.211.4
ОБҐРУНТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ЇЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація
і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Орлов Петро Аркадійович
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри економіки і маркетингу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Хохлов Микола Пантелеймонович
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри економіки і оцінки майна підприємств
кандидат економічних наук, доцент
Азаренкова Галина Михайлівна
Харківський банківський інститут УАБС НБУ,
завідувач кафедри обліку і фінансів |
Провідна установа – | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра економіки і маркетингу, Міністерство освіти і науки України, м. Харків |
Захист відбудеться “16” грудня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий “15” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інноваційно орієнтований та ефективний розвиток підприємств є передумовою економічного зростання будь-якої сучасної країни. Ця обставина вимагає інвестиційного забезпечення та державного стимулювання своєчасного відновлення зношених і застарілих основних засобів на підприємствах. Одним із факторів активізації відновлювальної діяльності, спрямованим на підвищення фінансової зацікавленості підприємств у здійсненні інвестицій в оновлення основних засобів за рахунок власних фінансових коштів, зокрема амортизаційних відрахувань, є лібералізація їх амортизаційної політики.
Актуальність теми. Лібералізація державної амортизаційної політики в Україні та розмежування вітчизняної практики нарахування амортизації відповідно до її економічної та податкової ролі зумовлюють необхідність використання у практиці українських підприємств як відповідного досвіду розвинених країн світу, так і розробки власного, адаптованого до поточних умов господарювання, теоретичного й практичного забезпечення обґрунтування амортизаційної політики підприємства в умовах її лібералізації.
Розробці науково-методичних засад управління процесом відтворення основних засобів та з’ясуванню ролі амортизаційних відрахувань у його фінансовому забезпеченні присвячені роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів, таких, як: Д.А. Баранов, В.Ю. Будавей, М.Ф. Ван Бреда, Н.Г. Виговська, А.Л. Гапоненко, З.С. Дорогунцев, Р.М. Колегаєв, Ф.В. Лутц, Ю.І. Любімцев, К. Маттерн, Ф. Мелліс, Г.А. Олександров, П.А. Орлов, Д. Стоун, В. Танхойзер, А.Е. Фукс, Е.С. Хендеріксен, К. Хітчинг, М.П. Хохлов та ін. Однак, незважаючи на значну кількість наукових праць та істотні досягнення в цій галузі знань, низка завдань теоретико-методичного забезпечення обґрунтованого формування лібералізованої, двоаспектної амортизаційної політики підприємства розроблена не досить повно, а тому вимагає уточнення і розвитку. До таких питань, зокрема, належать: взаємозв’язок системи амортизації та амортизаційної політики, визначення сутності й призначення економічної та фіскальної амортизації, врахування у процесі формування амортизаційної політики факторів її зовнішньої та внутрішньої варіативності, визначення раціональних темпів відшкодування вартості основних засобів в Україні та деякі інші. Наукова і практична актуальність викладених питань зумовила вибір теми і визначила цільову спрямованість дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ЇЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок