Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Математичні моделі прогнозування динамічних рядів у дилінгових інформаційних системах

Математичні моделі прогнозування динамічних рядів у дилінгових інформаційних системах

Назва:
Математичні моделі прогнозування динамічних рядів у дилінгових інформаційних системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Абед Саіф Ахмед Аль- Гулі
УДК 681.518:681.5
Математичні моделі прогнозування динамічних рядів
у дилінгових інформаційних системах
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Шамша Борис Володимирович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри інформаційних управляючих систем.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Федорович Олег Євгенович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри інформаційно-управляючих систем;
кандидат технічних наук, професор Євсєєв Віктор Володимирович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри системотехніки
Провідна установа: Херсонський національний технічний університет, кафедра інформаційних технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться “__13__” ___квітня____ 2005 р. о __1500__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел: (0572) 70-214-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “_10_” _____березня_____ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.І. Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність функціонування АСУ значною мірою залежить від досконалості розробки математичного забезпечення (МЗ), а саме від досконалості безпосередньо методів розв'язання функціональних задач та досконалості засобів вибору тих з них, які забезпечують одержання максимально ефективного результату.
Більшість підприємств, державних і приватних, великих і малих функціонують в умовах невизначеності і піддаються дії мінливих факторів. Прийняття ефективних рішень у таких умовах прогнозування майбутнього стану підприємства на основі сучасної інформаційної технології є досить актуальною задачею.
У нашій країні зроблено значний внесок теорію та практику розробки математичного і програмного забезпечення АСУ такими відомими вченими як: О. Івахненко, В.Глушков, В.Кунцевич, В.Михалевич, О.Руденко, А.Павлов, Є.Бодянський, Е. Петров, А. Тевяшев та іншими.
Прогнози необхідні практично кожному підприємству і кожній функціональній підсистемі в інформаційно-управляючих системах. Курс функціонування підприємства залежить від довгострокових та короткострокових прогнозів.
Спостерігається зростаючий інтерес до прогнозування важливих економічних показників для окремих підприємств, компаній, держави.
Економічні показники, як правило, мають динамічну природу і являють собою складний стохастичний процес, що згодом змінює свою структуру і характеризується несподіваним зрушенням у рівні.
Особливо це помітно для зміни курсу валют у дилінгових інформаційних системах (ДІС), основне призначення яких полягає у вирішенні задач збору, збереження, обробки, прогнозування політичної, техніко-економічної інформації, а також у прийнятті рішень щодо покупки і продажу валюти з метою одержання прибутку.
Прогнозування таких показників вимагає розробки модифікованих і нових методів, кількість яких зростає досить швидко.
Однак слід зазначити, що складні динамічні стохастичні ряди можуть мати місце і при побудові моделей прогнозу в багатьох функціональних задачах АСУ. У цьому зв'язку результати дисертаційної роботи можуть успішно використовуватися при синтезі математичного забезпечення для різних структур АСУ.
Отже, вирішення задач прогнозування у функціональних підсистемах АСУ, передбачення фінансових часових рядів в індустрії інвестицій, біржових систем торгівлі валютою, цінними паперами є, безумовно, актуальною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Математичні моделі прогнозування динамічних рядів у дилінгових інформаційних системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок