Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ (соціально-філософський аналіз)

ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ (соціально-філософський аналіз)

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
імені Івана КОЖЕДУБА
ДАНІЛ’ЯН Вадим Олегович
УДК 1: 316.3
ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ
В УКРАЇНІ
(соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського „ХАІ”, Міністерство освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Кузнєцов Анатолій Юрійович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Степаненко Ірина Володимирівна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Біляєв Тимофій Олексійович,
Академія цивільного захисту України, завідувач кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 8 червня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79.
Автореферат розісланий 6 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є.М. Мануйлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації зумовлена потребою дослідження суспільства нового типу, яке протягом останніх десятиліть все частіше характеризують як інформаційне суспільство. Саме розвиток сучасних інформаційних і комунікаційних технологій, зростання кількості інформації все більше визначають сутність нашої епохи. Новітні інформаційно-комунікаційні технології роблять величезний перетворювальний вплив на всі сфери сучасного суспільства як у межах національних кордонів, так і у світі в цілому. Глобальність процесів, що відбуваються, неминуче підвищує інтерес до теоретичного осмислення особливостей інформаційного суспільства й емпіричного вивчення впливу інформаційно-комунікаційних технологій на трансформацію соціально-економічних, політичних і культурних структур.
У розвинених країнах сфера інформаційно-комунікаційних технологій виступає запорукою соціального, економічного і політичного благополуччя. Починаючи з 90-х років ХХ століття розвиток інформаційного суспільства є пріоритетним напрямом державної політики в провідних країнах світу.
У грудні 2003 року питання створення глобального інформаційного суспільства вперше в історії людства було підняте на вищий міждержавний рівень у межах проведення I стадії Всесвітнього Самміту з питань Інформаційного Суспільства. На цьому міжнародному форумі лідери 161 держави світу підписали два стратегічні документи “Декларація принципів” і “План дій”, які визначили напрями подальшого розвитку інформаційного суспільства на всіх рівнях, а також визнали необхідність розробки і реалізації національних стратегій його розвитку в кожній конкретній країні.
Починаючи з 1998 р. у вказаний процес включилася Україна, проте на цьому шляху перед нашою країною постає чимало труднощів, пов’язаних, насамперед, з перехідним характером розвитку українського суспільства. Сьогодні для досягнення головної мети – ефективної інтеграції України в глобальне інформаційне співтовариство їй необхідно вирішити унікальне в світовій історії завдання – сформувати інформаційний простір і водночас створити демократичну, соціальну, правову державу і громадянське суспільство.
Теоретичне обґрунтування розвитку інформаційного суспільства значно відстає від практичного використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок